Notowania

plan junckera
21.05.2016 16:38

Lista inwestycji z Planu Junckera gotowa. Kto ma szanse na dofinansowanie?

Wiceminister Rozwoju, Witold Słowik powiedział, że lista już istnieje, ale musi być uzupełniona. Do tej pory do ministerstwa wpłynęło 108 pomysłów na różne inwestycje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cancillería Ecuador/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Niebawem poznamy listę państwowych inwestycji, które mają szansę na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, zwanego potocznie Planem Junckera.

Wiceminister Rozwoju, Witold Słowik powiedział, że lista już istnieje, ale musi być uzupełniona. Do tej pory do ministerstwa wpłynęło 108 pomysłów na różne inwestycje. Wiele z nich nie ma jednak podstawowych informacji, takich jak: szacunkowa wartość czy potencjalne terminy realizacji. W niektórych przypadkach brakuje części dokumentów. Obecnie, jak informuje Witold Słowik, informacje te są uzupełniane.

Przedstawiciel resortu rozwoju dodał, że nie wszystkie proponowane inwestycje, wejdą na listę. Wśród zgłoszonych pomysłów są między innymi plany budowy dróg i linii kolejowych.

13 maja pracownicy ministerstwa spotkali się też z przedstawicielami prywatnego biznesu. Zachęcali ich do sięgnięcia po pieniądze z Planu Junckera.

Przedsięwzięcia publiczne, żeby otrzymać dofinansowanie, muszą być warte przynajmniej 25 milionów euro. Limit ten nie dotyczy innowacyjnych pomysłów. Inwestycje z Polski będą konkurowały o pieniądze z pomysłami z całej Unii Europejskiej. Plan zakłada, że łącznie na inwestycje w całej wspólnocie trafi około 315 miliardów euro. Fundusz działa do połowy 2019 roku.

Tagi: plan junckera, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz