Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
24.05.2011 12:41

Litwa też chce wydobywac gaz z Amerykanami

Litwa zachęca Stany Zjednoczone Ameryki do aktywnej współpracy w dziedzinie wydobycia w kraju gazu łupkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KellyBoreson/iStockphoto)

Litwa zachęca Stany Zjednoczone Ameryki do aktywnej współpracy w dziedzinie wydobycia w kraju gazu łupkowego.

- _ Mamy doskonałe możliwości otworzenia nowej karty współpracy z administracją USA i prywatnymi przedsiębiorstwami energetycznymi Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dlatego też zachęcam administrację USA do aktywnej współpracy z nami _ - czytamy w rozpowszechnionym we wtorek oświadczeniu wiceministra spraw zagranicznych Litwy Egidijusa Meilunasa.

Meilunas przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Głównym tematem rozmów wiceministra są projekty energetyczne krajów bałtyckich.

Według litewskiego MSZ _ wiceminister zaprosił administrację USA do zorganizowania wspólnie z litewskimi ekspertami konferencji regionalnej na temat wydobycia gazu łupkowego w basenie Morza Bałtyckiego _.

Według danych amerykańskiej agencji informacyjnej zasobów energetycznych (Energy Information Administration) złoża gazu łupkowego znajdują się w południowo-zachodniej części Litwy i ciągną się w stronę Polski i obwodu kaliningradzkiego. Szacuje się, że tego gazu wystarczyłoby na zaspokojenie potrzeb kraju na 30-50 lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;liczy;na;setki;milionow;dolarow;z;usa,76,0,836940.html) PGNiG liczy na setki milionów dolarów z USA Wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Marek Karabuła ma nadzieję, że firmy amerykańskie zainwestują w Polsce setki milionów dolarów w poszukiwania i eksploatację gazu łupkowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t135905.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chca;nam;pomoc;w;sprawie;gazu;lupkowego,221,0,831965.html) Chcą nam pomóc w sprawie gazu łupkowego Ministerstwo Środowiska wydało przeszło 70 koncesji na poszukiwanie tego gazu w Polsce. To głównie Amerykanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t135907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazowa;rewolucja;w;polsce;studza;emocje,240,0,824048.html) Gazowa rewolucja w Polsce? Studzą emocje Odwierty w poszukiwaniu gazu pojawiają się od Gdańska po Lublin. Jednak entuzjazm może osłabnąć - pisze brukselski _ European Voice _.
Tagi: gaz, gaz łupkowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz