Notowania

litwa
22.07.2010 06:25

Litwa wybuduje terminal gazu skroplonego

Według szacunków koszt budowy terminalu wyniesie 620-670 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl/GFDL)

*_ Litwa w ten sposób pozyska alternatywne i niezależne źródło dostaw gazu _ - uważa premier Andrius Kubilius (na zdjęciu), *

Obecnie monopolistą dostaw gazu na Litwę jest Gazprom. Litwa za 1000 metrów sześciennych gazu płaci około 340 dolarów. Jak zaznacza rząd, jest to o 100-150 dolarów więcej niż płacą państwa Europy Zachodniej. *- *_ Ta decyzja jest ważnym, ale nie jedynym krokiem rządu w dążeniu do pełnej niezależności energetycznej _ - powiedział premier.

Nie ma na razie terminu rozpoczęcia budowy, ale - jak zaznacza premier - _ konkretne kwestie techniczne będą omawiane już wkrótce _. Według szacunków z ubiegłego roku, koszt budowy terminalu wyniesie 620-670 mln euro.

Kubilius nie odrzuca możliwości, że w budowę terminalu zostanie zaangażowany kapitał prywatny, a także zagraniczny.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Możejki jednak pójdą na sprzedaż? ]( http://news.money.pl/artykul/mozejki;jednak;pojda;na;sprzedaz,118,0,641654.html )
* [ Dostawy gazu z Białorusi na Litwę spadły o 30 procent ]( http://news.money.pl/artykul/dostawy;gazu;z;bialorusi;na;litwe;spadly;o;30;procent,140,0,636044.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: litwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz