Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Litwa: zakaz importu wieprzowiny z niektórych rejonów Polski

0
Podziel się:

- To jest normalna procedura - poinformowała rzecznik prasowa litewskiej służby weterynaryjnej. Jurgita Savickaite. Dodała, że zakaz wydano po otrzymaniu wiadomości o zagrożeniu zarażeniem

Litwa: zakaz importu wieprzowiny z niektórych rejonów Polski
(BartCo/iStockphoto)

_ - To jest normalna procedura _ - poinformowała rzecznik prasowa litewskiej służby weterynaryjnej. Jurgita Savickaite. Dodała, że zakaz wydano po otrzymaniu wiadomości o zagrożeniu zarażeniem.
Zgodnie z ostatnią decyzją, na Litwę nie można wwozić świń, dzików i termicznie nieobrobionej wieprzowiny. Od ubiegłego tygodnia zaostrzona jest kontrola wwożonej z Polski wieprzowiny i wyrobów mięsnych. Litewska Inspekcja Podatkowa wraz ze Służbą do Badań Przestępstw Finansowych kontrolują rachunkowość spółek handlujących wieprzowiną.

Nie wyklucza się, że część importowanego mięsa nie jest w ogóle księgowana. W ubiegłym roku Litwa sprowadziła z Polski prawie półtora tysiąca ton żywej trzody chlewnej. Wirus afrykańskiego pomoru świń wykryto w końcu stycznia u dwóch padłych dzików na Litwie. W ubiegłym tygodniu wirus ten stwierdzono u dwóch padłych dzików w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)