Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Litwini czują się zagrożeni ze strony Rosji

0
Podziel się:

Najbardziej niepokoi ich możliwość presji ekonomicznej i energetycznej oraz wojny informacyjnej i działań militarnych.

Litwini czują się zagrożeni ze strony Rosji
(prezydent.pl/GFDL)
bFemWigR

Ponad połowa Litwinów - 55,5 proc. - uważa, że Rosja stanowi zagrożenie dla państw bałtyckich - wskazują poniedziałkowe wyniki sondażu. Najbardziej niepokoi możliwość presji ekonomicznej i energetycznej oraz wojny informacyjnej i działań militarnych.

34,9 proc. respondentów obawia się, że Rosja może zniszczyć litewską gospodarkę, 33,5 proc. sądzi, że Rosja może zniweczyć dążenia Litwy do niepodległości energetycznej.

Nieco ponad 28 proc. obawia się nasilenia wojny informacyjnej, a 27,6 proc. - działań wojennych; z kolei 15,8 proc. nie wyklucza rosyjskich działań separatystycznych.

bFemWigT

Zagrożenia ze strony Rosji nie odczuwa 17,3 proc. respondentów, a 11,7 proc. - nie ma zdania na ten temat.

W ocenie profesora Litewskiej Akademii Wojskowej Valdasa Rakutisa _ zagrożenie ze strony Rosji rzeczywiście się zwiększyło, ale nie ma powodów do paniki . - Musimy po prostu wzmacniać systemy ochrony kraju i przygotować państwo i społeczeństwo na ewentualne gorsze czasy _ - podkreślił.

Sondaż instytutu Spinter Tyrimai na zamówienie portalu Delfi został przeprowadzony w dniach 26-30 września. Wzięło w nim udział 1010 respondentów w wieku od 18 do 75 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m314794.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/litewski;general;zagrozeniem;moga;byc;rosyjscy;turysci;a;nie;czolgi,58,0,1587258.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oto, kim są rosyjscy _ turyści _ na Litwie Młodzi, krótko ostrzyżeni mężczyźni, dobrze zbudowani i elegancko ubrani mają nagle pojawić się bardzo licznie w Wilnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/m306335.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/litwa;wynegocjowala;z;gazpromem;nizsza;cene;na;gaz,144,0,1530512.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Litwa dostanie tańszy gaz z Rosji. O ile? Według niepotwierdzonych danych, cena gazu dla Litwy została zmniejszona o 24 proc. i będzie wynosiła około 370 dolarów USA za 1000 metrów sześciennych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m86754.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/litwini;dostrzegaja;zagrozenie;dla;niepodleglosci;kraju,65,0,1506625.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Litwini czują się zagrożeni działaniami Putina Po aneksji Krymu ponad połowa mieszkańców Litwy widzi zagrożenie dla niepodległości kraju - wynika z sondażu.
bFemWihu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)