Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.07.2005 10:07

Live Aid w 10 miastach świata

O 15:00 naszego czasu jednocześnie w Londynie, Filadelfii, Paryżu, Kornwalii, Moskwie, Rzymie, Berlinie, Johanseburgu, Tokio i Toronto rozpocznie się koncert "Live 8" na rzecz Afryki. Jak przed 20 laty jego pomysłodawcą jest Bob Geldof.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Filadelfii wystąpią zespoły: Bon Jovi, Linkin Park i Destiny's Child. W Moskwie na Placu Czerwonym gwiazdą będzie duet Pet Shop Boys, a w Tokio zaśpiewa Bjork.

W Wersalu pod Paryżem wystąpią: Andrea Bocelli, The Cure i Youssou N'Dour. Oczekuje się od 150 do 200 tysięcy widzów.

Podczas rzymskiego koncertu na murawie antycznego stadionu Circus Maximus wystąpi ponad trzydziestu włoskich artystów. Zaśpiewają: Zucchero, Laura Pausini i Jovanotti. Organizatorzy spodziewają się około miliona widzów. W Wiecznym Mieście,

W Berlinie pod Kolumną Zwycięstwa w Parku Tiergarten wystąpią popularne niemieckie zespoły. Przed koncertem Bramę Brandenburską i Kościół Pamięci Gedaechniskirche spowiją białe wstęgi. Są symbolem ogólnoświatowej akcji solidarności z biednymi krajami.

Na scenie, ustawiononej w londyńskim Hyde Parku wystąpią: Madonna, Robbie Williams, U2 i Coldplay. Bilety na koncert kupiło ponad 200 tysięcy osób. Scotland Yard poinformował, że nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwało około tysiąca policjanów.

Transmisję z koncertu zapowiedziały stacje telewizyjne na całym świecie. Organizatorzy szacują, że imprezę może obejrzeć rekordowa liczba widzów. Prawdopodobnie będzie to też największe wydarzenie medialne w historii. Koncerty będą transmitowane nie tylko w telewizji, ale także w Internecie i sieciach telefonii komórkowej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz