Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
30.06.2005 19:37

Łódź: finał "Vena Festiwal" - pierwszego w Polsce muzycznego konkursu internetowego

W Łodzi rozpoczyna się finał "Vena Festiwal" - pierwszego w Polsce muzycznego konkursu internetowego.Twórca najwyżej ocenionego utworu otrzyma niebagatelną nagrodę w wysokości 100 000 złotych oraz kontrakt muzyczny w nowojorskiej wytwórni UBX Net.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do konkursu zgłoszono 685 utworów, które oceniało 200 osobowe międzynarodowe jury. Zarówno zgłoszenia, jak i oceny odbywały się poprzez internet.

"Vena Fesitiwal" jest przedsięwzięciem bez precedensu - mówi Michał Urbaniak - światowej sławy skrzypek i saksofonista jazzowy, współorganizator festiwalu. Muzyk wyjaśnia, że w konkursie mógł wziąć udział każdy. Wystarczyło jedynie przysłać swój utwór za pośrednictwem sieci. Zdaniem Urbaniaka taka forma konkursu daje szansę także tym, którzy dotychczas nie mieli okazji zaprezentować swojej twórczości światu.

Na scenie klubu "Funaberia 2" zagrają dzisiaj wszyscy finaliści. Wśród siedemnastki wybranych utworów znalazły się piosenki zespołów mniej znanych takich jak Cool Me Nacya, Nati, czy Gonzales Kolektiv. Pojawili się też doświadczeni muzycy, wśród nich Justyna Steczkowska i Bracia Cugowscy.

O tym kto zdobędzie główną nagrodę przekonamy się po godzinie 23:00.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz