Notowania

a1
19.12.2012 18:07

Łódź: Pozwolenie na budowę A1 na całym odcinku Stryków-Tuszyn

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wydała kolejną decyzję o pozwoleniu na budowę A1 - na odcinku Stryków-Tuszyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Omers/Dreamstime)

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wydała kolejną decyzję o pozwoleniu na budowę A1 - na odcinku Stryków-Tuszyn. Dzięki temu można już budować cały 40-kilometrowy odcinek od Strykowa do Tuszyna._ _

_ - Tym razem decyzja dotyczy odcinka o długości 10 km, obejmującego między innymi węzły autostradowe Łódź - Wschód i Romanów. Dzięki tej decyzji roboty budowlane będzie można prowadzić już na całej 40-kilometrowej trasie _ - poinformował w środę PAP Bartłomiej Pawlak z biura wojewody łódzkiego.

Pierwsze pozwolenie na budowę autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem, które dotyczyło odcinka III o długości 15,9 km, wojewoda wydała w połowie listopada tego roku. Kolejne - dotyczące odcinka I (północnego) o długości 14,1 km - pod koniec listopada.

Fragment autostrady A1 od Strykowa do Tuszyna, czyli tzw. wschodnia obwodnica Łodzi, ma mieć długość ok. 40 km i przechodzić przez powiaty zgierski i łódzki wschodni. Umowę z wykonawcą - konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal - na zaprojektowanie i zbudowanie trasy podpisano w grudniu 2010 r. Prace miały ruszyć na początku tego roku, a ich zakończenie planowano początkowo na drugą połowę 2013 r. Budowa jednak opóźniła się o niemal 10 miesięcy w związku z koniecznością wprowadzenia zmian do założeń projektowych.

Wykonawca złożył dokumenty w celu uzyskania pozwolenia na budowę i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Umowny termin zakończenia prac budowlanych to połowa 2014 roku. Na odcinku Stryków-Tuszyn autostrady A1 będą cztery węzły autostradowe i w sumie ok. 90 obiektów inżynierskich: mostów, wiaduktów, przepustów i przejść dla zwierząt. Budowa tego odcinka ma kosztować 1,158 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Otworzyli nowy odcinek autostrady. Gdzie? Ma prawie 85 km i pozwoli kierowcom pokonać trasę w 40 minut. To także najdłuższy odcinek autostrady finansowany ze środków UE.
Gigantyczne opóźnienie na autostradzie A1 Odcinek autostrady prowadzący do Torunia miał być gotowy tej jesieni. Wiadomo już, że budowa potrwa aż do... .
Powtórka z A2 na A1? Ekspert ostrzega - _ Kontrakt na budowę autostrady powinien być jak najszybciej zerwany _ - uważa Adrian Furgalski.
Tagi: a1, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz