Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Lokalne drogi również w budowie. 36 mln zł na trasę w Wielkopolsce

5
Podziel się:

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na przebudowę drogi nr 432. Planowana rozbudowa obejmuje 9,5 kilometrowy odcinek trasy i kosztuje 36,7 mln zł.

Rozbudowa drogi pomiędzy Wrześnią a Środą Wielkopolską ma się zakończyć w 2022 roku.
Rozbudowa drogi pomiędzy Wrześnią a Środą Wielkopolską ma się zakończyć w 2022 roku. (Wojciech Strozyk/REPORTER)

Umowę na rozbudowę drogi podpisano z firmą Colas Polska. Trasa zostanie rozbudowana na odcinku od Ruszkowa w powiecie średzkim do Grzymysławic w powiecie wrzesińskim.

- Od lat planowaliśmy rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Wrześnią i Środą Wielkopolską ze względu m.in. na znaczne natężenie ruchu oraz konieczność poprawy bezpieczeństwa na odcinkach przechodzących przez miejscowości - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W zakres inwestycji wchodzi budowa i przebudowa skrzyżowań, przepustów i zatok autobusowych. Zbudowane zostaną też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i kanalizacja deszczowa.

Wartość inwestycji to 36,7 mln złotych, z czego 24,8 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
katarzyna_w
4 lata temu
Nie da się nie zauważyć, że dzieje się naprawdę wiele. Ciekawe co w temacie inwestycji podczas zbliżającego się Kongres590, bo to temat na który maja kłaść duży nacisk.
adaś
4 lata temu
pis buduje polakom drogę do piekła,które się rozpęta po tych nie kontrolowanych wydatkach na kupowanie głosów.wybuchnie inflacja i żegnaj dobrobycie na kolejnych lat kilkadziesiąt. i nikt nam nie pomoże,co najwyżej będą nam rzucać ochłapy.
m-53
4 lata temu
@drogowiec. @Stanisław. Taki wybraliście samorząd to tak macie. No i drobna uwaga - v-marszałek oświadcza, że od dawna mieli taki zamiar. To czemu realizuję dopiero teraz?
Drogowiec
4 lata temu
Później ją sprywatyzują i jednego zeta przejmie Kluczykowa i zrobi płątną.
Stanisław
4 lata temu
Ta droga to do Niemieckiej Fabryki, kiedy drogi dla zwykłych Polaków na przykład DW 441 czy DW 446. Szczególnie ta pierwsza - ba jest strasznie pozapadana i wąska. Jak jadą dwa ciągniki siodłowe z naczepami to obydwa muszą zjeżdżać na pobocze.