Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Loty z Rzeszowa do Londynu. Ryanair uruchamia nowe połączenia

16
Podziel się:

9 września przewoźnik Ryanair uruchomi kolejne połączenie z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce (Podkarpackie) do Londynu. Tym samym zwiększy się liczba lotów oferowanych na trasie Londyn-Jasionka-Londyn do 13 połączeń tygodniowo.

Polska jest zagłębiem tanich linii lotniczych.
Polska jest zagłębiem tanich linii lotniczych. (pixabay.com)

9 września przewoźnik Ryanair uruchomi kolejne połączenie z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce do Londynu. Tym samym zwiększy się liczba lotów oferowanych na trasie Londyn-Jasionka-Londyn do 13 połączeń tygodniowo.

Nowe połączenie odbywać się będzie w soboty. Zgodnie z rozkładem samolot wystartuje z lotniska Londyn-Stansted o godz. 5.55 i dotrze do Jasionki o godz. 9.30 lokalnego czasu. W drogę powrotną ruszy o godz. 9.55, by wylądować w Londynie o godz. 11.30.

Jak poinformował prezes zarządu lotniska w Jasionce Michał Tabisz, połączenie pozwoli zarówno osobom podróżującym z Wysp Brytyjskich, jak i wylatującym z Podkarpacia dotrzeć do celu już w sobotę przed południem. - Dzięki temu pasażerowie będą mogli wykorzystać weekendy na krótkie odwiedziny u bliskich czy wypady na zakupy - dodał.

W drogę powrotną pasażerowie będą mogli udać się w niedzielę wieczorem, wylot z Londynu-Stansted do Rzeszowa odbywa się o godz. 18.00, wylot w odwrotnym kierunku o godz. 22.

Jak podkreślił Tabisz, popyt na loty z południowo-wschodniej Polski na Wyspy Brytyjskie wciąż rośnie. - Najlepszym dowodem jest poziom wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska nie tylko do Londynu, ale także Manchesteru, Bristolu czy East Midlands. Cieszę się, że dodatkowe połączenie z brytyjską stolicą ułatwi naszym pasażerom podróżowanie w weekendy - zaznaczył prezes podrzeszowskiego portu.

Nowe połączenie zwiększa do trzynastu tygodniowo liczbę lotów oferowanych przez Ryanair na trasie Londyn-Jasionka-Londyn, 10 lotów odbywa się na lotnisko w Stansted, a trzy do portu lotniczego w Luton.

Władze portu szacują, że dzięki nowemu połączeniu w 2017 r. łączna liczba pasażerów przewiezionych na tej trasie może przekroczyć 200 tys. Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika.

Zobacz także: Czy potrzebny jest nam Centralny Port Lotniczy?

W ub. r. w Jasionce obsłużonych zostało ponad 660 tys. pasażerów. Obecnie z lotniska można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynu, Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
żenadaaaaa
7 lat temu
nie podniecaj sięludu podkarpacia - to tylko następny robotniczy pks na wyspy ...
Ds
7 lat temu
Kiedy do Amsterdamu?
Ekolog
7 lat temu
Nie pyklo bezpośrednio z ukrainy to przez rzeszow beda wschodni sąsiedzi cisnac. Zawsze to bonus dla Polski
Petsss
7 lat temu
A Włochy. ?
Bob
7 lat temu
Kiedy do kabulu