Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja lot
13.12.2010 07:58

LOT 200 mln pod kreską. Trzeci rok z rzędu

To i tak o ponad 100 milionów złotych mniej niż w roku ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Embraer Media Center)

Jest to i tak o ponad 100 milionów mniej niż w roku ubiegłym, kiedy strata operacyjna wyniosła 335 milionów złotych. Na minusie, ale mniejszym niż w ubiegłym roku, ma być także wynik netto.

Jak twierdzą w spółce, na osłabieniu tempa odrabiania zeszłorocznych strat zaważyły ostatnie miesiące roku. Październik, listopada i grudzień - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _ - tradycyjnie bardzo złe nie tylko dla LOT-u, ale dla wszystkich linii lotniczych.

Eksperci uważają, że takie dane świadczą o małej konkurencyjności przewoźnika. -
_ Wyniki miały być lepsze, ale są jakie są, bo LOT wciąż przegrywa walkę z zagraniczną konkurencją _ - uważa członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedźerów Lotnisk Zbigniew Sałek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;czterech;kupcow;chetnych;na;lot,125,0,693373.html) Jest czterech kupców chętnych na LOT Gawlik: Wejście inwestora do przewoźnika możliwe jest w połowie przyszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t111958.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;lot;zrezygnowal;bo;nie;mogl;przyspieszyc,241,0,684273.html) Prezes LOT zrezygnował, bo nie mógł przyspieszyć Rada nadzorcza zdecydowała, że p. o. prezesem spółki będzie Zbigniew Mazur.
Tagi: prywatyzacja lot, lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz