Notowania

pll lot
31.07.2013 07:16

LOT nadal nie otrzymał odszkodowania od Boeinga

Bezpośrednie koszty awarii nowych Boeingów polskiego przewoźnika przekraczają 100 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markjhandel/CC/Flickr)

LOT nadal nie otrzymał odszkodowania za uziemienie Dreamlinerów. Boeing w zeszłym tygodniu publikując wyniki finansowe przekonywał, że rozliczył się już z przewoźnikami.

Władze LOT-u twierdzą, że ich roszczenia w żadnej mierze nie zostały zaspokojone i zapowiadają na dziś specjalną konferencję prasową. Gra toczy się o miliony złotych. LOT założył nawet specjalny rachunek, na którym były liczone wszystkie koszty związane z awarią samolotu.

Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około10 milionów złotych. W czerwcu wiceszef resortu Rafał Baniak przyznał, że bezpośrednie koszty awarii nowych Boeingów polskiego przewoźnika przekraczają 100 mln zł. Władze polskiej spółki do tej pory nie podały dokładnej skali roszczeń.

Sebastian Mikosz prezes przewoźnika przyznał jedynie, że domaga się od Boeinga konkretnych sum, które dało się policzyć. Niestety, wszystkich strat wizerunkowych związanych z utratą zaufania części naszych podróżnych nie da się nawet oszacować- zaznaczył Mikosz. Władze spółki przekonują, że negocjacje z Boeingiem cały czas trwają.

Po uziemieniu Dreamlinerów 16 stycznia tego roku, samoloty te wróciły do siatki połączeń LOT-u dopiero 1 czerwca Obecnie w barwach polskiego przewoźnika latają 4 Dreamlinery. Piąta maszyna ma zostać odebrana od producenta wkrótce po dokładnym sprawdzeniu niezawodności. Docelowo LOT będzie dysponował 8 Dreamlinerami.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamliner zawrócił po kilku godzinach lotu Po kilku godzinach lotu, Boeing 787 należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines, musiał zawrócić z trasy Boston - Tokio.
Kolejne awaryjne lądowanie Dreamlinera Boeing 787 Dreamliner linii United Airlines musiał zawrócić wkrótce po starcie z Houston w Teksasie i lądować.
Tagi: pll lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz