Notowania

lot
27.08.2009 15:40

Lot wybrał Morgan Stanley. Na doradcę

Bank pomoże przewoźnikowi w znalezieniu inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.lot.com)

PLL LOT wybrał Morgan Stanley & Co. jako doradcę w procesie podwyższenia kapitału spółki - podała spółka w komunikacie.

Wcześniej przedstawiciele LOT-u informowali, że wszystkie sposoby prywatyzacji spółki są możliwe. Zaznaczali jednak, że debiut na GPW w 2009 roku nie jest możliwy.

Skala podwyższenia kapitału będzie zależała od biznes planu i koncepcji rozwoju, jaką będzie miał przyszły inwestor.

Na konferencji w połowie sierpnia Sebastian Mikosz, prezes LOT-u, poinformował, że do ministerstwa skarbu zgłosili się inwestorzy branżowi i finansowi zainteresowani prywatyzacją LOT-u.

Resort skarbu chce sprzedać LOT inwestorowi

Pod koniec maja Skarb Państwa i Towarzystwo Finansowe Silesia przejęły pełną kontrolę nad PLL LOT. Obecnie SP i TF Silesia posiadają akcje spółki stanowiące ponad 93 proc. kapitału zakładowego.

W pierwszej fazie prywatyzacji planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego, tak by po sprzedaży udziałów inwestorowi pakiet SP nie spadł poniżej 51 proc.

Przed transakcją Skarb Państwa miał 67,97 proc. akcji PLL LOT. Pozostałe akcje były w rękach syndyka Swissaira, byłego inwestora w LOT, poprzez spółkę SAirLines B.V, która ogłosiła upadłość, a jej udziały w spółce przeszły do dyspozycji syndyka. 6,93 proc. akcji nadal pozostaje w rękach pracowników.

Raport Money.pl
*Odwołano lot? Możesz domagać się zwrotu kosztów * Odwołane loty to zmora pasażerów, szczególnie w okresie urlopowym. Money.pl radzi co robić w sytuacji gdy przewoźnik przekłada lub odwołuje nasz lot. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lot, inwestor, morgan, stanley, sprzedaż, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz