Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotnisko Katowice obsłużyło prawie 2 mln pasażerów w pół roku. Londyn najpopularniejszym kierunkiem

3
Podziel się:

W ciągu samego pierwszego półrocza br. z lotniska Katowice w Pyrzowicach skorzystało ok. 1,99 mln pasażerów. Najpopularniejszymi kierunkami okazały się Londyn-Luton, Dortmund i Frankfurt. W planach zarządców są m. in. kolejne stanowiska postojowe samolotów, czy rozbudowa płyty postojowej.

Lotnisko Katowice miało lepsze półrocze, niż to zakładano w pierwszych analizach zarządców
Lotnisko Katowice miało lepsze półrocze, niż to zakładano w pierwszych analizach zarządców (Tomasz Kawka/EAST NEWS)
bETbJuDF

W ciągu samego pierwszego półrocza tego roku z lotniska Katowice w Pyrzowicach skorzystało 1,99 mln pasażerów. Czerwiec był najlepszym miesiącem w historii.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Lotnisko Katowice przeżywa prawdziwy rozkwit. Port obsłużył o 27 proc. więcej pasażerów w porównaniu z zeszłym rokiem. Natomiast czerwiec był dla niego najlepszym miesiącem w historii. Rekordowa liczba 581 tys. osób dało wynik o 29,3 proc. lepszy niż w analogicznym miesiącu w 2017 r.

bETbJuDH

Najchętniej z Pyrzowic lataliśmy w kierunkach: Londyn-Luton (183 tys. osób), Dortmund (120 tys.), Frankfurt (66 tys.), Eindhoven (65 tys.) i Warszawa (64 tys.). Samoloty w ciągu pierwszych sześciu miesięcy startowały i lądowały w Katowicach ok. 18 tys. razy.

Zarządcy lotniska informują, że w związku z rosnącym ruchem kontynuowane będą inwestycje m. in. powiększenia i modernizacji infrastruktury terminali. Port się rozbudowuje. Trwają prace nad płytą postojową dla samolotów towarowych i zwiększaniem liczby stanowisk postojowych samolotów.

Zobacz także: Zobacz też: Dorywcze zajęcie za lepsze pieniądze czy staż w konkretnej firmie. Jaka praca dla studenta
bETbJuDN

Obecnie w letnim rozkładzie lotów jest dostępnych ok. 120 kierunków regularnych i czarterowych do 31 państw na czterech kontynentach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETbJuEi
KOMENTARZE
(3)
Wacek
3 lata temu
Ale wygląd i standard tego lotniska świadczy o nędzy i zaściankowości umysłowej tych którzy odpowiadają za dotychczasowe inwestycje. Powinni pojechać do Balic.
Matt
3 lata temu
Super, tylko czystość na tym lotnisku ma wiele do życzenia!
zaza
3 lata temu
mogą dobrać z Radomia bo tam tylko wiatr pi.......
bETbJuEj