Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotnisko im. Chopina. Rozbiórka starego terminala

0
Podziel się:

Rozbiórka starej konstrukcji idzie pełną parą. Z budynku zostanie tylko szkielet, który umożliwi budowę nowej infrastruktury.

Lotnisko im. Chopina. Rozbiórka starego terminala
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ostatnie chwile starego terminala na warszawskim lotnisku Chopina. W połowie września rozpoczął się remont hali, która docelowo będzie wkomponowana w oddane kilka lat temu budynki.

Jak mówi dyrektor warszawskiego portu Michał Marzec, w tej chwili rozbiórka starej konstrukcji idzie pełną parą. Budynek jest rozbierany do takiego stanu, który umożliwi budowę nowej infrastruktury. Dyrektor dodaje, że z dawnego terminala zostanie tylko szkielet.

Zmodernizowany terminal będzie większy, bardziej przyjazny dla pasażerów i wyposażony w nowoczesne instalacje. Sama rozbiórka potrwa do końca zimy. Potem rozpoczną się zasadnicze prace. Równocześnie z remontem będzie prowadzona budowa bezpośredniego przejścia, które połączy zmodernizowany terminal ze stacją kolejową przy lotnisku.

Koniec remontu pierwszego terminala zaplanowano na połowię 2014 roku. Stołeczne lotnisko to największy port lotniczy w Polsce. Rocznie korzysta z niego ponad 9 milionów pasażerów. Docelowo obliczony jest na obsługę 25 milionów podróżnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe lotnisko otwarte. Pokona Okęcie? Od dziś lotnisko w podwarszawskim Modlinie rozpoczyna obsługę regularnych rejsów.
Okęcie odprawiło mniej pasażerów. Dlaczego? Ponad 917 tys. osób odprawiono na warszawskim Lotnisku Chopina w sierpniu. To o ponad 6 proc. mniej niż w 2011 roku.
Okęcie będzie mogło przyjąć więcej pasażerów Od kilkunastu dni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia, tylko na Euro 2012, dawnego terminalu Etiuda.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)