Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tysiąc nowych pistoletów dla policji. Umowa z "Łucznikiem" podpisana

21
Podziel się:

Tysiąc sztuk pistoletów samopowtarzalnych P99 dostarczy polskiej policji Fabryka Broni "Łucznik". W czwartek w Radomiu podpisano umowę w tej sprawie. Nowa broń zastąpi przestarzałe technologicznie pistolety P 64 i P 83.

Tysiąc nowych pistoletów dla policji. Umowa z "Łucznikiem" podpisana
(Łucznik, materiały prasowe)

Tysiąc sztuk pistoletów samopowtarzalnych P99 dostarczy polskiej policji Fabryka Broni "Łucznik". W czwartek w Radomiu podpisano umowę w tej sprawie. Nowa broń zastąpi przestarzałe technologicznie pistolety P64 i P83.

Kontrakt ma być zrealizowany do końca listopada. Jego wartość wynosi przeszło 1,6 mln zł.

Pistolety P99 to nowoczesna broń produkowana w fabryce w Radomiu, stanowiąca podstawowe wyposażenie polskich policjantów. - Kontrakt jest kolejnym etapem doposażenia funkcjonariuszy w nowe egzemplarze dobrze znanych nam pistoletów. Realizacja dostawy pozwoli na wycofanie ze służby kolejnych jednostek przestarzałej technologicznie jednostki broni - P64 i P83 - powiedziała podczas uroczystości podpisania kontraktu dyrektor Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, Małgorzata Borowik.

Jak poinformował mł. insp. Mariusz Żurawski z Biura Logistyki Policji KGP, obecnie na wyposażeniu polskich policjantów jest 95 tys. nowoczesnych jednostek broni, zasilanych amunicją Parabellum, z czego ponad 82 tys. stanowi broń wyprodukowana w radomskim "Łuczniku".

Żurawski zaznaczył, że do pełnej wymiany broni, która jest zasilana amunicją Makarow, zostaje ok. 5 tys. sztuk. Obecnie ponad 98 proc. policjantów jest wyposażonych w broń nowego typu.

Prezes zarządu Fabryki Broni Adam Suliga powiedział, że funkcjonariusze policji dobrze znają i oceniają broń z "Łucznika"; pierwsze radomskie pistolety samopowtarzalne P99 trafiły do polskiej policji już w 2001 roku. W ciągu ostatnich trzech lat policja kupiła od "Łucznika" 13,5 tys. sztuk nowej broni. - W ciągu kilku miesięcy będziemy mogli policji zaoferować nasz nowy produkt, pistolet samopowtarzalny PR - 15 Ragun - dodał Suliga. Właścicielem licencji P99 jest firma Carl Walther GmbH, z którą Fabryka Broni współpracuje od 1998 roku.

W pierwszym etapie współpracy pomiędzy firmą Walther a Zakładami Metalowymi Łucznik, została podpisana umowa na montaż 50 sztuk pilotażowej serii pistoletów P99 w wersji AS. Następnie dalsze etapy realizacji przedmiotu umowy przejął spadkobierca Zakładów Metalowych - obecna Fabryka Broni "Łucznik".

Największym odbiorcą radomskiego pistoletu P99 jest polska policja. Oprócz policjantów z tej broni korzystają także funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych - Straży Granicznej, Służby Celnej i Służby Więziennej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
sukces
8 lat temu
Pozwólcie ludziom się bronićto będą miel i zamówienia na 1001 sztuk (jeden dla mnie)
jan.
8 lat temu
Co to znaczy "przestarzały technologicznie"? Po drugie , już Profesora Wilniweczyca nie ma, ale następców też nie widać? Przecież Vis, i P-64 (Czak) to dzieło profesora - dzisiaj już nawet magistrów nie ma?
trjtrajartj
8 lat temu
trzeba zrobic w luczniku centrum inzynieryjne/konstrukcyjne. Po co dawac zarobic niemcom za licencje, kiedy mozna zaprojektowac wlasne, lepsze konstrukcje?
ologłówny
8 lat temu
Miałem Waltera jest super.
Stanisław
8 lat temu
O Boże oni się pozabijają. Widziałem kiedyś w TV jak policjant zamiast dzikie zwierzę zabił weterynarza. Teraz sami się wykończą. Tyle dzieci zostanie sierotami.
...
Następna strona