Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Łukasz Hardt i Kamil Zubelewicz nowymi członkami RPP

Łukasz Hardt i Kamil Zubelewicz nowymi członkami RPP

Fot. Michal Dyjuk/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda z dniem 20 lutego powołał Łukasza Hardta i Kamila Zubelewicza na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Nowo powołani członkowie RPP zastąpią Adama Glapińskiego i Andrzeja Kaźmierczaka.

Postanowienie w sprawie powołania Hardta i Zubelewicza prezydent podpisał w środę.

Kadencje Glapińskiego i Kaźmierczaka, powołanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wygasają 19 lutego 2016 r. Jerzego Osiatyńskiego prezydent Bronisław Komorowski do RPP powołał 20 grudnia 2013 r. (zastąpił Zytę Gilowską, która zrezygnowała z członkostwa).

Łukasz Hardt, dr hab. nauk ekonomicznych i kierownik Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego specjalizuje się w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii i filozofii ekonomii.

Za swoje badania otrzymał wyróżnienia, m.in. stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył również staże badawcze na uniwersytetach w Londynie, Helsinkach i Mediolanie. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauki.

W 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go w skład Narodowej Rady Rozwoju.

Kamil Zubelewicz, dr nauk ekonomicznych, od 2015 roku prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, współpracownik Centrum im. Adama Smitha. W latach 2008-2014 był adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a w latach 2005-2009 ekspertem Instytutu Jagiellońskiego.

Zubelewicz jest laureatem Stypendium McKinsey & Company oraz Stypendium im. Lesława A. Pagi. Jest autorem ponad 30 artykułów naukowych oraz publicystycznych.

W skład RPP wchodzi prezes NBP, który jest przewodniczącym Rady, oraz dziewięciu członków powoływanych w równej liczbie przez prezydenta, Sejm i Senat. Członek RPP jest powoływany na sześcioletnią kadencję.

 

 

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
premiumclubLukasz
37.248.255.* 2016-02-22 19:21
A komu i w jaki sposób Państwo może pomóc?? Znowu frankowiczom? A gdzie większość kredytobiorców na budowę domu czy kupno mieszkania w PLN?? Obniżając stopy realnie poprawia się jakość życia milionom Rodaków! Więcej kasy zostaje nam w kieszeniach i na pewno spożytkujemy je w kraju, skoro w nim wybudowaliśmy domy i zapuściliśmy korzenie! Kto w końcu powie to głośno w TV ??
Dzreko
188.141.82.* 2016-02-19 07:14
Oddadz pieniadze z dnia bo obiecali ze sie nie zmieni. Moga se wziac te mieszkania i eksmisja na bruk. Prezydent Duda zaraz wybuduje nowe. Jak chca ekstra moga dostac kopa w ryj za bezczelnosc.
bob1961
217.99.233.* 2016-02-18 21:39
czy to tacy sami fachowcy jak maliniak doktor prawa zobaczymy czy ma honor
Zobacz więcej komentarzy (25)