Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka żąda szybszego zbioru plonów

0
Podziel się:

Wszyscy powinni dziś maksymalnie wytężyć siły i zebrać z pola zboże, nie rozciągając żniw na półtora czy dwa miesiące, jak to zwykle bywa - oznajmił prezydent Białorusi.

Łukaszenka żąda szybszego zbioru plonów
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zażądał przyśpieszenia tempa zbioru plonów - poinformowała państwowa agencja BiełTA. Szef państwa mówił o tym na naradzie dotyczącej żniw.

- _ Jednym z celów dzisiejszej narady jest potrząśnięcie ludźmi, zwiększenie dynamiki prac żniwnych, niedopuszczenie do utraty plonów. Wszyscy powinni dziś maksymalnie wytężyć siły i zebrać z pola zboże, nie rozciągając żniw na półtora czy dwa miesiące, jak to zwykle bywa _ - oznajmił szef państwa.

Zdaniem prezydenta niektórzy przedstawiciele władz odpowiedzialni za żniwa i inne prace na polu popadli w stan samouspokojenia, zakładają bowiem, że dobra pogoda będzie wciąż trwać i zdążą z pracami polowymi. Jednakże - jak przytacza wywód prezydenta BiełTA - z powodu upałów ziarno jest zanadto wysuszone, przez co możliwe są duże straty przy jego zbiorze. - _ Na co czekamy, mając taki park kombajnów? Padały obietnice, że w takiej sytuacji do 10 sierpnia żniwa zostaną zakończone, a u nas jedna trzecia plonów wciąż jest na polach! _ - powiedział prezydent.

Według danych Ministerstwa Rolnictwa, tego lata zebrano już plony ziarna i roślin strączkowych z 71,3 proc. powierzchni pól, czyli 1,7 mln ha. W sumie zebrano 6,6 mln ton ziarna.

Podstawę rolnictwa na Białorusi stanowią kołchozy i sowchozy, które zapewniają 98 proc. produkcji rolnej. Łukaszenka mówił w październiku, że uważa sposób ich zorganizowania za idealny dla rolnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś oskarża szwedzkiego ambasadora Sztokholm ogłosił, że ambasador został wydalony z Mińska.
Chcą zakazać tanich win. By lepiej pracowali Białoruskie władze w okresie żniw wypowiedziały wojnę spożyciu tanich win owocowych. Ma to sprzyjać lepszej dyscyplinie, a tym samym i wydajności pracy.
Poleciały głowy za awionetkę i pluszowe misie W związku z akcją Szwedów na Białorusi zatrzymano już dwie osoby.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)