Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mają kryzys, a nie potrafią zrezygnować z dobrego wina

0
Podziel się:

Dobrego wina. Bo zdaniem Włochów, znakomite wino rekompensuje konieczność innych wyrzeczeń.

Mają kryzys, a nie potrafią zrezygnować z dobrego wina
(Neustockimages/iStockphoto)

W dobie kryzysu Włosi deklarują gotowość zrezygnowania z wielu rzeczy, ale nie z wina najwyższej jakości - wynika z sondażu. Co więcej, jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że znakomite wino rekompensuje konieczność innych wyrzeczeń.

Rezultaty sondażu Instytutu badania opinii publicznej Ispo na temat konsumpcji najlepszych gatunków wina - Chianti, Barbera i Brunello - wskazują, że 20 procent Włochów nie zrezygnuje z nich nawet w obliczu kryzysu.

We Włoszech, gdzie 53 procent mieszkańców pije regularnie wino do posiłków, właśnie ten trunek i to w cenach sięgających 20-50 euro za butelkę, okazuje się luksusem, z którego najtrudniej zrezygnować.

Zauważono ponadto, że przybywa koneserów _ pięciogwiazdkowego _ wina wśród młodych ludzi w wieku od 25 do 34 lat, co obaliło utrwalone już przekonanie, że to pokolenie preferuje inne drinki. - _ To piękne odkrycie _- przyznał Leonardo Frescobaldi, którego ród od 700 lat produkuje wino, komentując wyniki sondażu.

W konsumpcji wina odnotowano także wyraźny akcent patriotyczny. 72 procent koneserów najwyższej klasy gatunków rodzimego wina wyznaje, że jego picie napełnia ich narodową dumą. Uważają oni również, że i w ten sposób pomagają gospodarce kraju.

Czytaj więcej o sytuacji we Włoszech
Tej branży kryzys nie dopadł. Spożycie rośnie Konsumpcja lodów wzrosła o 1 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Włosi wydają na nie ponad 2 miliardy euro.
Obama chwali premiera Włoch. Zobacz za co Prezydent USA Barack Obama wyraził swoje uznanie dla Mario Montiego za skuteczne działania na rzecz wyjścia Włoch z kryzysu zadłużeniowego.
Włosi nie chcą pakietów antykryzysowych Premier Włoch Mario Monti szereg liberalizacji i położenie kresu potędze korporacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)