Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Mały ZUS. Sejm uchwalił ulgę dla najmniej zarabiających przedsiębiorców

54
Podziel się:

Mały ZUS ma objąć ponad 173 tys. jednoosobowych firm.

Kilkaset tysięcy osób realnie skorzysta na nowych przepisach.
Kilkaset tysięcy osób realnie skorzysta na nowych przepisach. (Pawel Wisniewski/EAST NEWS)
bEEbKvfV

Ponad 173 tys. jednoosobowych firm wreszcie doczekało się długo oczekiwanych zmian wprawie obniżających składki na ubezpieczenia społeczne. Ustawa została przegłosowana w Sejmie jednogłośnie.

W Sejmie nie było sprzeciwu wobec ustawy wprowadzającej tzw. mały ZUS dla jednoosobowych firm. Skorzystają z niego przedsiębiorcy, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 5250 zł.

bEEbKvfX

Ponadto rozwiązanie ma umożliwić wyjście wielu osobom z szarej strefy. Łącznie ma być kilkaset tysięcy osób, które realnie skorzystają na nowych przepisach.

Za ustawą zagłosowało 426 posłów i tylko jeden wstrzymał się od głosu - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

- To jest ustawa, która realnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców - mówiła w piątek w Sejmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana przez PAP.

bEEbKvgd

Nowe przepisy mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku. Według rządowych wyliczeń ulgi dla mikroprzedsiębiorców będą kosztować budżet państwa około 500 mln zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEbKvgy
wiadomości
KOMENTARZE
(54)
Robert
3 lata temu
Nie "będą kosztować budżet państwa około 500 mln zł rocznie" tylko "obywatele będą mieli 500 mln zł więcej w kieszeniach"! Im mniej pieniędzy w budżecie tym przecież lepiej.
Kali
3 lata temu
Pic na wodę! A co z drobnym handlem?
sss
3 lata temu
Mam wrażenie że ktoś pluje ludziom w twarz i oczekuje za to podziękowań.
bEEbKvgz
Master
3 lata temu
Przecież to totalny absurd jakiś mały biznes może tworzyć same koszty większe niż 5000 bierz trzeba mieć z 10000 żeby móc przeżyć i mieć chociaż minimalna dochodu. Totalny absurd, który nie pomoże nikomu.
astom
3 lata temu
A czy czasem po dwóch latach nie ma powrotu do normalnego zusu? A poza tym nie będzie można świadczyć usług dotychczasowemu pracodawcy w takim zakresie w jakim się pracowało u niego.
...
Następna strona