Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

"Mama+ to nie bubel". Minister Rafalska broni projektu emerytur dla mam

34
Podziel się:

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zdradza realny termin wejścia w życie projektu Mama+. Już wiadomo, że będzie opóźnienie.

- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym - mówiła Rafalska.
- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym - mówiła Rafalska. (Rafał Oleksiewicz/EastNews)

- Nie ma możliwości, żeby ten projekt wszedł w życie 1 stycznia, tak jak zapowiadaliśmy. Skoro jest przed Stałym Komitetem, przed Radą Ministrów, a jesteśmy w połowie listopada, to na pewno nie zdążymy z całą procedurą w Sejmie, Senacie, plus podpis pana prezydenta... - mówiła na antenie Radia Zet Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jako realny termin wejścia w życie spóźniających się przepisów wprowadzających między innymi minimalne emerytury dla mam, podała datę 1 marca.

Jak tłumaczyła Rafalska, projekt był gotowy, ale w konsultacjach społecznych wpłynęło bardzo dużo uwag. Jak zwraca uwagę Radio Zet, to chyba najdłużej konsultowany projekt, który wyszedł z rządu. Do Sejmu miał trafić początkowo już 24 lipca.

Zapytana o to, czy może ustawa ta to po prostu bubel i stąd ciągłe konieczne prace, Rafalska broni programu.

Zobacz także: Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych :

- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym, to, co potocznie nazywamy emeryturą matczyną, jest świadczeniem uzupełniającym dla mam, które wychowały czwórkę dzieci. W rzadkich przypadkach ojców – mówiła w Radiu Zet.

- Pamiętajmy o tym, bo niektórym się wydaje, że nie występuje tu limit wieku - uczulała. - Musimy mieć skończone 60 lat bądź 65 w tych rzadkich przypadkach, w których również otrzymają to świadczenie ojcowie, a uzupełniające – dla tych, którzy np. przepracowali 15 lat i mają prawo do minimalnej emerytury, i będą mieli uzupełnione do tej minimalnej emerytury, bo wysokość tego świadczenia nie może być wyższa niż minimalna emerytura, która teraz wynosi 1029 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
Ewa
5 lata temu
Do czego to dojdzie? Śmieje się z nas cały świat 😣
asasasasasasa...
5 lata temu
Hmmm....dodatek dla matek ,dodatek na dzieci,dodatki do czynszów,mieszkania i zasiłki dla samotnych matek....Ja pier! Wychowałem i utrzymywałem przez 25 lat 3 córki i żonę ,która mało pracowała bo zajmowała się domem i dziećmi.Mam prawie 6 dych na karku i całe życie tyram jak wół,no i oczywiście nic nigdy nie dostałem ani nie pobierałem zasiłków czy jakichś dodatków...zostało mi jeszcze z 8 lat pracy do emerytury ,która będzie tak cienka ,że raczej na nią nie pójdę i umrę pracując!A kochane państwo z moich podatków-coraz to nowych i stale rosnących będzie rozdawać jakimś różnym "potrzebującym" ludziom....nosz kur...!
KZ
5 lata temu
Mam 4 dzieci i pracuje zawodowo już 30 lat. Bez względu na wiek uważam że swoje zrobiłam a mysze jeszcze pracowac 15 lat do 60. Skończyłam studia rozwijam się cały czas. Nie pochwalam rozdawnictwa za to że sie nie chcialo pracować.
Cicha
5 lata temu
To bardzo niesprawiedliwa ustawa. Nigdy od państwa nie dostałam na dzieci ani złotówki jeszcze mi zabrali rodzinne. Obecnie moje dzieci skończyły studia, razem z mężem charowalismy na parę etatów by podołać oplatom, czy dla takich rodziców nie znajdzie się jakiś + ? Nie,bo byliśmy zaradny i oszczedni, żadnych wczasów czy wyjazdów na krótko nic. A takie mamy co siedziały w domu nawet przy czwórce dzieci mają dostać emeryturę? To był ich wybór nikt ich do tego nie zmuszał, dlatego uważam że ta ustawa upokarza nas pracujące matki które w pocie czoła wypracowaly sobie minimum egzystencji na stare lata
Cóż można dod...
5 lata temu
Nie zgadzam się z tym, pytam jakim prawem ktokolwiek ma rozdawać moje ciężko zarabiane pieniądze tym którym robic się nie chce. Wychowałam troje dzieci, pochowalam dwoje cały czas pracując .szlak mnie trafia gdy słyszę ze ktoś ma dostać coś za friko bo świetnie umie leserowac i tyle w temacie.
...
Następna strona