Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
16.11.2018 09:44

"Mama+ to nie bubel". Minister Rafalska broni projektu emerytur dla mam

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zdradza realny termin wejścia w życie projektu Mama+. Już wiadomo, że będzie opóźnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafał Oleksiewicz/EastNews)
- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym - mówiła Rafalska.

- Nie ma możliwości, żeby ten projekt wszedł w życie 1 stycznia, tak jak zapowiadaliśmy. Skoro jest przed Stałym Komitetem, przed Radą Ministrów, a jesteśmy w połowie listopada, to na pewno nie zdążymy z całą procedurą w Sejmie, Senacie, plus podpis pana prezydenta... - mówiła na antenie Radia Zet Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jako realny termin wejścia w życie spóźniających się przepisów wprowadzających między innymi minimalne emerytury dla mam, podała datę 1 marca.

Jak tłumaczyła Rafalska, projekt był gotowy, ale w konsultacjach społecznych wpłynęło bardzo dużo uwag. Jak zwraca uwagę Radio Zet, to chyba najdłużej konsultowany projekt, który wyszedł z rządu. Do Sejmu miał trafić początkowo już 24 lipca.

Zapytana o to, czy może ustawa ta to po prostu bubel i stąd ciągłe konieczne prace, Rafalska broni programu.

Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych :

- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym, to, co potocznie nazywamy emeryturą matczyną, jest świadczeniem uzupełniającym dla mam, które wychowały czwórkę dzieci. W rzadkich przypadkach ojców – mówiła w Radiu Zet.

- Pamiętajmy o tym, bo niektórym się wydaje, że nie występuje tu limit wieku - uczulała. - Musimy mieć skończone 60 lat bądź 65 w tych rzadkich przypadkach, w których również otrzymają to świadczenie ojcowie, a uzupełniające – dla tych, którzy np. przepracowali 15 lat i mają prawo do minimalnej emerytury, i będą mieli uzupełnione do tej minimalnej emerytury, bo wysokość tego świadczenia nie może być wyższa niż minimalna emerytura, która teraz wynosi 1029 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, Mama+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, porady
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

janEmerytury w naszym systemie biorą się ze składek pracujących, którzy utrzymują emerytów dlatego popieram emerytury matczyne

16-11-2018

...Bez podatku dla pracujących matek a nie emerytury za darmo niby co takiego szczególnego robi matka nie pracująca skoro według rządu jest lepsza od tej … Czytaj całość

16-11-2018

qwertszczerze, mam już tych + dosyć, nie odstałem od Państwa złamanej złotówki a wyciągać potrafią... dzikuje

Rozwiń komentarze (34)