Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Mama+ to nie bubel". Minister Rafalska broni projektu emerytur dla mam

34
Podziel się

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zdradza realny termin wejścia w życie projektu Mama+. Już wiadomo, że będzie opóźnienie.

- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym - mówiła Rafalska.
- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym - mówiła Rafalska. (Rafał Oleksiewicz/EastNews)
bDShsYgR

- Nie ma możliwości, żeby ten projekt wszedł w życie 1 stycznia, tak jak zapowiadaliśmy. Skoro jest przed Stałym Komitetem, przed Radą Ministrów, a jesteśmy w połowie listopada, to na pewno nie zdążymy z całą procedurą w Sejmie, Senacie, plus podpis pana prezydenta... - mówiła na antenie Radia Zet Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jako realny termin wejścia w życie spóźniających się przepisów wprowadzających między innymi minimalne emerytury dla mam, podała datę 1 marca.

bDShsYgT

Jak tłumaczyła Rafalska, projekt był gotowy, ale w konsultacjach społecznych wpłynęło bardzo dużo uwag. Jak zwraca uwagę Radio Zet, to chyba najdłużej konsultowany projekt, który wyszedł z rządu. Do Sejmu miał trafić początkowo już 24 lipca.

Zapytana o to, czy może ustawa ta to po prostu bubel i stąd ciągłe konieczne prace, Rafalska broni programu.

Zobacz także: Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych :

- To nie jest bubel, to jest ustawa o świadczeniu uzupełniającym, to, co potocznie nazywamy emeryturą matczyną, jest świadczeniem uzupełniającym dla mam, które wychowały czwórkę dzieci. W rzadkich przypadkach ojców – mówiła w Radiu Zet.

bDShsYgZ

- Pamiętajmy o tym, bo niektórym się wydaje, że nie występuje tu limit wieku - uczulała. - Musimy mieć skończone 60 lat bądź 65 w tych rzadkich przypadkach, w których również otrzymają to świadczenie ojcowie, a uzupełniające – dla tych, którzy np. przepracowali 15 lat i mają prawo do minimalnej emerytury, i będą mieli uzupełnione do tej minimalnej emerytury, bo wysokość tego świadczenia nie może być wyższa niż minimalna emerytura, która teraz wynosi 1029 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDShsYhu
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(34)
...
2 lata temu
Bez podatku dla pracujących matek a nie emerytury za darmo niby co takiego szczególnego robi matka nie pracująca skoro według rządu jest lepsza od tej pracującej i wykonującej te same obowiązki domowe. Szczyt hipokryzji nagradzać leni, co czym zajmuje się ta niepracująca matka jak jej dzieci są nastolatkami.
qwert
2 lata temu
szczerze, mam już tych + dosyć, nie odstałem od Państwa złamanej złotówki a wyciągać potrafią... dzikuje
Gastronom
2 lata temu
A co z mamami 4 dzieci, które dały radę wychować pociechy i jednocześnie pracowały, a nie opieprzały się
bDShsYhv
ray
2 lata temu
Prosze mi zatem wyjasnic dlaczego po 34 latach pracy ja nie moge pojsc na emeryture a matki pojda po 20 siedzenia z dziecmi.Skandal i rozdawnictwo !
zdzis
2 lata temu
Cały czas teraz, pracujący będą utrzymywać rożnego rodzaju patologie ,darmozjadów pasożytów, 500plusów a teraz jeszcze meneli którzy nigdy nie pracowali BRAWO PIS
...
Następna strona