Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kaczyński zdradza szczegóły "Mama+". Dłuższy urlop za drugie dziecko

Kaczyński zdradza szczegóły "Mama+". Dłuższy urlop za drugie dziecko

Polityka socjalna to jeden z priorytetów rządu PiS Fot. Jan Bielecki
Polityka socjalna to jeden z priorytetów rządu PiS

Dodatkowe 3 miesiące urlopu macierzyńskiego za szybkie urodzenie drugiego dziecka - zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Matki mogą wkrótce liczyć w Polsce na więcej przywilejów.

W sobotę przedstawiciele rządu zdradzili plany reform w Polsce. Duży nacisk położono na programy socjalne z "Mama+" na czele.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Beata Szydło. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały. Szydło wspomniała również o "premii" za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

 

 

W niedzielę politycy PiS ruszyli w Polskę. W Trzciance (woj. wielkopolskie) Jarosław Kaczyński zdradził nieco więcej. Prezes partii rządzące zapowiedział, że kobiety, które szybko urodzą drugie dziecko, dostaną dodatkowe 3 miesiące urlopu macierzyńskiego.

Kaczyński powtórzył również, że łatwiej ma być o miejsca w żłobkach i przedszkolach.

Zobacz także: Potężne uderzenie PiS. Opozycja ma się czego bać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


pis, jarosław kaczynski, mama+
Czytaj także
Polecane galerie
West
2018-04-18 07:03
3 x K. Gdzie to było i jak się skończyło ?
Kasia
2018-04-16 22:59
A co z kobietami, które wychowały czwórkę dzieci jednocześnie pracując, czy im nie należy się podwójna emerytura (za pracę i ta od Pisu za wychowywanie dzieci)? Bo skoro wychowanie dzieci to praca-z czym się zgadzam, to ja np.pracując i wychowujących czwórkę dzieci pracuję jakby na 2 etaty. Ale kobiety pracujące nie zasługują na dodatkowe wynagrodzenie, jakby z racji tego, że pracują, nie wychowywał swoich dzieci.
jku
2018-04-16 20:27
Komentarze naprawdę różne, każde spojrzenie zrozumiałe ale może zacząć od góry; dzietność posła Kaczyńskiego, posłanki Pawłowicz, pani Mazurek, i jeszcze wielu pyskaczy z PIS. Trzeba dawać przykład a nie tylko kłapać...Dawanie za nic (brak wychowywania) odbije się przejęciem przyzwyczajeń przez liczne pociechy!
Pokaż wszystkie komentarze (274)