Notowania

polityka
15.04.2018 15:36

Kaczyński zdradza szczegóły "Mama+". Dłuższy urlop za drugie dziecko

Dodatkowe 3 miesiące urlopu macierzyńskiego za szybkie urodzenie drugiego dziecka - zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Matki mogą wkrótce liczyć w Polsce na więcej przywilejów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki)
Polityka socjalna to jeden z priorytetów rządu PiS

W sobotę przedstawiciele rządu zdradzili plany reform w Polsce. Duży nacisk położono na programy socjalne z "Mama+" na czele.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Beata Szydło. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły przynajmniej czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały. Szydło wspomniała również o "premii" za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

W niedzielę politycy PiS ruszyli w Polskę. W Trzciance (woj. wielkopolskie) Jarosław Kaczyński zdradził nieco więcej. Prezes partii rządzące zapowiedział, że kobiety, które szybko urodzą drugie dziecko, dostaną dodatkowe 3 miesiące urlopu macierzyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, Mama+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-04-2018

AniaNareszcie robią coś dla dużych rodzin. Ja zawsze chciałam mieć dużą rodzinę i mam. A PiS mi w tym pomaga jak wejdzie mama + będę mogła spokojnie … Czytaj całość

15-04-2018

emerytPośpieszcie się z uchwaleniem, żeby Martusia się załapała.

15-04-2018

IwTrzeba uciekać z tego kraju,utrzymywanie "nierobów dzieciorobow"(minimalna emerytura) to jakaś paranoja! Przecież takie dzieci nie pójdą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (278)