Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcinkiewicz dla Money.pl: Dobrze, że PiS zajął się reformami

0
Podziel się:

Były premier komentuje propozycje Jarosława Kaczyńskiego.

Marcinkiewicz dla Money.pl: Dobrze, że PiS zajął się reformami
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Money.pl: Jak Pan ocenia propozycje zawarte w wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego?

*Kazimierz Marcinkiewicz, były premier: *Jestem zawiedziony tym wystąpieniem, było za mało konkretne. Nie można zapowiadać rewolucji w państwie, przedstawiać programu reform, które są strasznie mgławicowe. Które są niepoliczone, kontrowersyjne i które w większości stanowią tylko odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne.

Pamiętam, jak w 2005 roku pracowaliśmy z Jarosławem Kaczyńskim nad programem wyborczym. Przyniósł nam zwycięstwo i dał możliwość wdrażania zawartych w nim postulatów w życie przez następne dwa lata, dla dobra i rozwoju kraju. Tymczasem to, co dziś proponuje Jarosław Kaczyński, to zawracanie kijem Wisły. Robienie rewolucji z gimnazjami to psucie edukacji. Gimnazja są niewydarzone, ale dlatego, że zostały źle zdefiniowane. Szkoły ośmio i dziewięcioletnie funkcjonują tylko w Rosji.

I nie znajduje Pan żadnych pozytywnych aspektów wystąpienia prezesa PiS?

Dobrze, że PiS zajął się wreszcie reformami, zmianami, zajął się Polską, a nie Smoleńskiem. Ale to za mało.

Pojawiły się głosy, że wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego to odpowiedź na zarzuty, że prezesa PiS nie widać, że nie zabiera głosu w kluczowych dla państwa sprawach.

Rozmowa przeprowadzona podczas podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy

Jarosław Kaczyński zniknął na miesiąc. Myślałem, że przez ten czas przemyśli Polskę, prawdziwe problemy i kiedy wyjdzie, pokaże nam, co w kraju należy zmienić. Bo Polska wymaga dziś kapitalnego remontu. Ale to, co przedstawił prezes PiS, kapitalnym remontem nie jest. To tylko zmiany, z których część idzie w złym kierunku. Nie stać nas na takie reformy.

Czy określając swoje wystąpienie mianem expose Jarosław Kaczyński trochę się nie ośmieszył?

To był naprawdę wielki zawód. Fajnie, że wystąpił, przemówił, przedstawił wreszcie coś pozytywnego, coś, co z PiSu nie wychodziło latami. Ale to nie jest to, czego Polska potrzebuje. Polska potrzebuje zmiany, reformy, potrzebuje lidera.

Jarosław Kaczyński nim nie będzie?

Niestety, nie tym razem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ratuje Polskę czy walczy o przetrwanie? - _ Polska się zwija _ - grzmiał dzisiaj prezes PiS. I przedstawił własne propozycje zmian.
Tusk zapowiada "nowe otwarcie". Czego się spodziewać? - _ Ja nie mam złudzeń. Będą jakieś okrągłe figury retoryczne _ - twierdzi Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.
Twierdzi, że Kaczyński "papuguje" ich pomysły - _ Pan Kaczyński pomimo wielomilionowych subwencji nie jest w stanie stworzyć sobie zaplecza intelektualnego i politycznego _ - twierdzi polityk Solidarnej Polski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)