Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
28.10.2005 16:11

Marcinkiewicz kusi PO

Nowy system podatkowy. Obniżenie deficytu budżetowego. Łatwiejsze pozyskiwanie funduszy strukturalnych. To główne założenia programu "Solidarna polityka gospodarcza" przedstawionego przez Kazimierza Marcinkiewicza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nowy system podatkowy. Obniżenie deficytu budżetowego. Łatwiejsze pozyskiwanie funduszy strukturalnych. To główne założenia programu "Solidarna polityka gospodarcza" przedstawionego przez Kazimierza Marcinkiewicza. *
Kandydat na premiera przedstawił w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie program gospodarczy swojego przyszłego gabinetu. Podkreślił, że przedstawiony przez niego program "Solidarna polityka gospodarcza", to z jego strony kolejny element "wyciągania rąk" do Platformy Obywatelskiej.

Marcinkiewicz powiedział, że jest to propozycja powrotu do tego miejsce, w którym PiS i PO były dużo bardziej zgodnie, czyli do rozmów o programie.

"Jeśli zdecydowałem się by program rządu był programem w ogromnej mierze wspólnym, to właśnie dlatego, że mam nadzieję, iż ten program w takim, czy innym układzie rządowym, czy parlamentarnym będziemy realizowali wspólnie" - powiedział polityk PiS. Marcinkiewicz, jest przekonany, że jest to możliwe.

"Nie poddaję się, jestem cały czas dobrej myśli i cały czas w dużej mierze wypełniony nadzieją" - powiedział.

Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że jego rząd na wiosnę przedstawi nowy system podatkowy. Ma on być zaprezentowany w postaci ustaw.

Kazimierz Marcinkiewicz wyjaśnił, że jego program zakłada, między innymi, dojście do 18-procentowej stawki CIT i PIT. Dodał, że przewidywana jest jeszcze stawka 32 procent dla dochodów powyżej 80 tysięcy złotych rocznie.

Kandydat na premiera powiedział, że program gospodarczy zawiera również uzgodnione przez ekspertów PiS i PO kwestie dotyczące budżetu na 2006 rok. Zakładają one wdrożenie ważnych programów, a także obniżenie deficytu budżetowego.

Marcinkiewicz wyjaśnił również, że niemal w całości została uzgodniona z PO polityka rozwoju. Dotyczy ona, między innymi, korzystania z funduszy strukturalnych.

Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że te propozycje "to wyciągnięcie ręki do Platformy Obywatelskiej". Premier dodał również, że program "Solidarna Polityka Gospodarcza" zapewni Polsce szybki i stabilny wzrost gospodarczy.

Równocześnie Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że jeśli do poniedziałku nie uda się powrócić do rozmów koalicyjnych z Platformą Obywatelską, przedstawi w poniedziałek skład Rady Ministrów rządu mniejszościowego.

Zapowiedział, że po zaprzysiężeniu składu Rady Ministrów przedstawi Platformie "kolejne propozycje rozwiązania tej trudnej sytuacji". Nie chciał mówić o szczegółach tych propozycji.

Tagi: marcinkiewicz, gospodarka, program gospodarczy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz