Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Jakubiak o kongresie PiS: retoryka Gierka, czysty PR

33
Podziel się:

Kongres PiS to czysty PR - ocenia poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. - Politycy tej partii przyjęli narrację Edwarda Gierka, że jest dobrze, a będzie lepiej - dodaje. Z kolei Rada Krajowa PO - jego zdaniem - pokazała, że Platforma potrafi tylko krytykować, a nie przedstawia swoich propozycji.

Marek Jakubiak o kongresie PiS: retoryka Gierka, czysty PR
(STEFAN MASZEWSKI/REPORTER)
bEJWbgaJ

Poseł Kukiz'15 powiedział, że na sobotnim kongresie PiS nie usłyszał ani jednego zdania o reformie gospodarczej. - Były wypowiedzi o budowaniu mostów czy lepszym i szybszym internecie, a gdzie gospodarka? To był czysty PR - podkreślił.

Jak dodał, politycy PiS nie mówili o przychodach i oszczędnym państwie. - Jestem zdumiony, że PiS tak łatwo przyjmuje narrację Edwarda Gierka z lat 70., taką retorykę - jest dobrze, będzie jeszcze lepiej - zaznaczył.

Jakubiak zaapelował do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, aby nie chwalił się nie swoimi sukcesami. - Sukcesy są polskiej przedsiębiorczości, a nie Morawieckiego. W okresie sprawowania władzy Morawiecki nie pomógł przedsiębiorcom, więc nie wiem, skąd się bierze jego dobry humor - podkreślił.

bEJWbgaL
Zobacz także: Zobacz też: Morawiecki dla money.pl o PKB: jesteśmy po bezpiecznej stronie mocy i tęczy

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin - jak ocenił Jakubiak - przywłaszczył sobie projekt zmniejszenia VAT dla małych przedsiębiorców. - W tej chwili nad tym projektem pracują cztery organizacje w zespole wspierania polskiej przedsiębiorczości, więc pytanie, dlaczego Gowin przywłaszcza pomysł innych - mówił poseł Kukiz'15.

Zdaniem Jakubiaka Platforma musi zmienić swoje podejście, bo nie może być cały czas w kontrze do PiS. - Jeśli Platforma nie będzie przedstawiała swoich pomysłów, nie będzie reformatorska, to polegnie. Ile razy można mówić, że ktoś wszystko robi źle, przecież sami rządzili 8 lat. Politycy Platformy idą ciemną, ślepą ulicą, którą sami sobie wybudowali - podkreślił poseł Kukiz'15.

bEJWbgbm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
ASDIC
4 lata temu
[QUOTE] Politycy tej partii przyjęli narrację Edwarda Gierka, że jest dobrze, a będzie lepiej - dodaje. Z kolei Rada K [/QUOTE] Jakubiak ... wyrazil sie dyplomatycznie , jako pozytywny krytyk PISu i PO ! Asekurant . Narazie KUKIZ lawiruje i pilnuje by nie strac laskawego spojrzenia prezesa .
itylenarazie
4 lata temu
Ten z apaszka to chyba jest przez pomylke w parlamencie, jeden z tych glupio-madrych!!!
wojkowa
4 lata temu
Pan Marek Jakubiak ma u mnie plus; rozsądne i odpowiedzialne zachowanie
bEJWbgbn
the end
4 lata temu
to wam odbija pisowcy
nic nowego
4 lata temu
typowy kmiotek. ale z tych buńczucznych. To taka odmiana zbuntowanych .....,
...
Następna strona