Trwa ładowanie...
bDBobyJh

Notowania

Marek Jakubiak – Wszystkie wiadomości

144
27.09.2020 8:53

PRZEJĘCIE
 / 
Browar Zamkowy w Cieszynie uratowany? Marek Jakubiak złożył propozycję Grupie Żywiec

Po kilku dniach od ogłoszenia informacji o planowanym zamknięciu Browaru Zamkowego Cieszyn znalazł się chętny na jego przejęcie. Na ratunek historycznego browaru ruszył były poseł Marek Jakubiak. "Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec".

227
06.05.2020 21:38

WYBORY 2020
 / 
Debata prezydencka. Spór o gospodarkę

Kandydaci na prezydenta starli się w studiu TVP podczas debaty prezydenckiej. W serii dotyczącej gospodarki i powrotu do wzrostu gospodarczego kandydaci prześcigali się w pomysłach na wyjście z kryzysu. Biedroń zaproponował zlikwidowanie umów śmieciowych, Hołownia przedstawił 5 ustaw, a obecny prezydent Andrzej Duda stawia na dalszą współpracę z rządem i Zjednoczoną Prawicą.

9
17.11.2019 15:57

AKCYZA
 / 
Wódka najmocniej podrożeje. "Żyjemy w jakimś matriksie"

- To jest niesamowite zaskoczenie. Tylko wybory się skończyły i trzy uderzenia w tak kluczowe obszary - mówi o pierwszych dniach nowej kadencji Marek Jakubiak. Chodzi mu głównie o wzrost akcyzy na alkohol i papierosy. Były poseł w programie "Money. To Się Liczy" zauważył, że wbrew pozorom Polacy nie odczują podwyżek. - Nikt nie będzie aż tak narzekał, bo zaraz narazi się na kontrę: to nie pij, to nie pal, będziesz zdrowszy - podkreśla Marek Jakubiak.

53
15.11.2019 11:11

AKCYZA
 / 
13. emerytura na koszt pracowników. Skutki odczujemy za 10 lat

- W sporym uproszczeniu można powiedzieć, że obecni pracownicy ze swoich przyszłych świadczeń sfinansują 13. emeryturę dla dzisiejszych emerytów - mówi w programie "Money. To się Liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Rezerwy Demograficznej, czyli z miejsca, które powinno być buforem bezpieczeństwa na czasy pogorszenia sytuacji demograficznej w kraju. - Te pieniądze powinny być wykorzystane wtedy, gdy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trzeba będzie dokładać po kilkadziesiąt miliardów rocznie - tłumaczy gość programu. Jego zdaniem może to nastąpić nawet w ciągu 10 najbliższych lat.

10
15.11.2019 10:54

AKCYZA
 / 
Akcyza w górę. "Polski rynek alkoholu się rusyfikuje"

- Polityka bardzo się przedsiębiorczością interesuje, choćby z tego powodu, że przedsiębiorczość finansuje politykę - mówił w programie "Money. To Się Liczy" Marek Jakubiak, kiedyś poseł, obecnie już tylko przedsiębiorca i właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak. Jak dodaje, nie jest zagorzałym przeciwnikiem akcyzy. - Państwo polskie musi być z czegoś finansowane, a to jednak są używki - mówił Jakubiak. - Ja obserwuję od pewnego czasu rusyfikację polskiego rynku. Chodzi mi o to, że wódkę już często sprzedaje się na kieliszki - mówi Jakubiak.

bDBobyJj
11
15.11.2019 10:51

AKCYZA
 / 
Alkohol podrożeje. "Producenci przerzucą to na klientów"

- Producentów nie będzie stać na to, by wziąć na siebie podwyżkę akcyzy w 100 procentach. Część na pewno przerzucą na cenę - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Marek Jakubiak, były poseł, a obecnie przedsiębiorca z branży alkoholowej. Jakubiak nie spodziewa się również masowego wzrostu produkcji na koniec roku, by zdążyć przed styczniową podwyżką akcyzy. - Pamiętajmy, że akcyzę nalicza się od sprzedanego alkoholu, a nie wyprodukowanego - zwraca uwagę Jakubiak.

34
15.11.2019 8:13

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Alkohol i papierosy mocno zdrożeją

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o skutki podniesienia akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol etylowy. Gościem będzie były poseł i przedsiębiorca, właściciel browarów Marek Jakubiak. W drugiej części o pieniądzach na 13. emeryturę, które rządzący sami sobie pożyczą, mówi dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. Powiemy też m.in. o tym, jak IKEA radzi sobie z zakazem handlu, i jakie nowe usługi oferuje klientom. Gościem będzie mówi Carolina Garcia Gomez, prezes IKEA Retail Polska. Zapraszamy od 9.15.

203
01.04.2019 18:36

BROWAR
 / 
Marek Jakubiak: Jestem skromny, nie mam dużych potrzeb

Biznesmen i najbogatszy poseł obecnej kadencji parlamentu otwarcie mówi, że jest bogaty. Pieniędzy nie wydaje jednak na ekstrawaganckie zachcianki. Dzięki zarobionym pieniądzom mógł natomiast spełnić marzenie z dzieciństwa. Opowiedział o tym w programie "Nino o biznesie".

47
01.04.2019 8:35

PIWO
 / 
Marek Jakubiak: Prowadzenie firmy w Polsce to heroizm

Najbogatszy poseł od blisko trzech dekad jest przedsiębiorcą. Ponad piętnaście lat Marek Jakubiak jest właścicielem kilku browarów. Biznesmenowi przypisuje się zapoczątkowanie mody na piwa regionalne w naszym kraju. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk w rozmowie z Nino Dżikiją mówi o tym, jak prowadzi się firmę w Polsce i dlaczego uważa, że browary craftowe to zagrożenie. Zdradza też, czy sprzedałby któryś ze swoich browarów światowej korporacji.

bDBobyJp
96
17.05.2018 14:50

MAREK JAKUBIAK
 / 
Marek Jakubiak sprzedaje browar Ciechan

Spółka Browary Regionalne Jakubiak wystawiły na sprzedaż browar Ciechan, a także browary Lwówek i Bojanowo.

33
01.07.2017 21:22

MAREK JAKUBIAK
 / 
Marek Jakubiak o kongresie PiS: retoryka Gierka, czysty PR

Kongres PiS to czysty PR - ocenia poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. - Politycy tej partii przyjęli narrację Edwarda Gierka, że jest dobrze, a będzie lepiej - dodaje. Z kolei Rada Krajowa PO - jego zdaniem - pokazała, że Platforma potrafi tylko krytykować, a nie przedstawia swoich propozycji.

57
01.06.2017 10:57

MAREK JAKUBIAK
 / 
Najbogatszy poseł w parlamencie. Majątek Marka Jakubiaka wart jest ponad 63 mln zł

63 mln 15 tys. 317 zł - tyle wart jest majątek najbogatszego posła. To Marek Jakubiak. Ma browary warte miliony, zabytkowy radziecki pojazd i obraz Kossaka.

32
01.02.2017 13:04

MAREK JAKUBIAK
 / 
Krajowa Administracja Skarbowa. Jakubiak: Przedsiębiorcy zawsze będą poszkodowani

- Państwo za dużo wydaje, a za mało zarabia, więc teraz będą przygniatać wszystkich, którzy zarabiają, żeby więcej oddawali do Skarbu Państwa - powiedział w programie #dzieńdobryPolsko Marek Jakubiak z Kukiz’15. - Nieścisłości podatkowe, nieścisłości w interpretacji prawa, doprowadzą do takiej sytuacji, że przedsiębiorcy będą zawsze po stronie poszkodowanej – dodał, komentując powstanie Krajowej Administracji Skarbowej. Pod tą nazwą od 1 marca działać będą urzędnicy skarbówki, którzy zyskają nowe uprawnienia do walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami.

bDBobyJq
26.09.2011 6:48

MAREK JAKUBIAK
 / 
Właściciel Ciechana: Reklamy piwa kłamią

Dębowe beczki, świeży chmiel, złote kłosy pszenicy to wszystko chwyt marketingowy - mówi Marek Jakubiak.