Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
27.09.2020 08:53

Browar Zamkowy w Cieszynie uratowany? Marek Jakubiak złożył propozycję Grupie Żywiec

Po kilku dniach od ogłoszenia informacji o planowanym zamknięciu Browaru Zamkowego Cieszyn znalazł się chętny na jego przejęcie. Na ratunek historycznego browaru ruszył były poseł Marek Jakubiak. "Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Jakubiak)
Marek Jakubiak chce ratować historyczny browar.

Pandemia dała się we znaki producentom piwa. Jeden z dwóch największych graczy na polskim rynku, czyli Grupa Żywiec, w czwartek wydała oświadczenie o zamiarze zamknięcia Browaru Zamkowego Cieszyn. I to do końca pierwszego kwartału 2021 roku.

W związku z tym w mediach społecznościowych wybuchła burza. Mowa bowiem o najstarszym browarze w Polsce, którego produkcja mieści się w dawnej rezydencji Habsburgów, gdzie nadal warzy się piwo metodą tradycyjną w otwartych kadziach.

Jedynym ratunkiem dla browaru byłby nowy inwestor, który odkupiłby go od Grupy Żywiec. Po kilku dniach znalazł się jeden - były poseł Marek Jakubiak.

UOKiK kara banki. "Będziemy wspierać klientów"

- Nawiązałem kontakt z przedstawicielem Grupy Żywiec w celu przekazania informacji o woli zakupu spółki Browar Zamkowy w Cieszynie. Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec - poinformował polityk.

Jakubiak doświadczenie w branży ma bardzo duże. Jest twórcą i szefem spółki Browary Regionalne Jakubiak. Do niej należy m.in. browar Ciechan czy warmiński browar Biskupiec. Kontroluje też browar Lwówek, który obecnie jest wydzierżawiony.

To na razie tylko wstępna propozycja. Nie znamy żadnych szczegółów na ten temat. Oficjalnie zainteresowania nie potwierdziła jeszcze Grupa Żywiec.

Zamiar zamknięcia lub ewentualnej sprzedaży historycznego browaru Grupa Żywiec uzasadnia "przeciwnościami rynkowymi wzmocnionymi dodatkowo przez pandemię".

"Segment piw rzemieślniczych, w którym działa browar został dotknięty przez związane z pandemią ograniczenie sprzedaży w gastronomii oraz zmianę zainteresowań konsumentów ze specjalności w kierunku dużych, znanych marek" - czytamy w oświadczeniu.

Spółka nie kryje, że musi skoncentrować wszystkie zasoby na kluczowych obszarach i segmentach wzrostu, rezygnując z części aktywów, którym nie byłaby w stanie zapewnić niezbędnych inwestycji w przyszłości.

"Jest to dla nas trudny proces zważywszy na pracowników jak i na dziedzictwo browaru w Grupie Żywiec i w rozwoju piwowarstwa. Będziemy go prowadzić z pełnym szacunkiem i w dialogu z pracownikami i związkami zawodowymi" - oświadczyła Grupa Żywiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, Grupa Żywiec, browar, cieszyn, marek jakubiak, przejęcie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2020

blablaoswiadczyła grupa żywiec, szkoda tylko ze ta grupa nie ma wiele wspólnego z Polską

27-09-2020

e32rdWszystkie polskie firmy powinne byc odzyskane od zachodnich korpo ....

27-09-2020

jokmokGrupa zywiec od dawna nie produkuje piwa, tylko końskie szczochy. To samo Carlsberg i wszyscy, co tzw. piwo na miliony hektolitrów robia. Tego sie nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (143)