Notowania

cit
06.11.2015 10:53

Marek Jakubiak: Polski przedsiębiorca jest karany podatkiem za to, że inwestuje

- Polski przedsiębiorca jest karany podatkiem za to, że inwestuje - mówi w #dziejesienazywo Marek Jakubiak, właściciel Browarów Regionalnych. Poseł Ruchu Kukiza tłumaczył, że firmy objęte podatkiem CIT nawet jeśli zainwestują wszystkie zarobione przez siebie pieniądze (np. w sprzęt) - to jako koszty uzyskania przychodów mogą rozliczyć tylko 20 procent wartości tej inwestycji. Od pozostałych zarobionych przez siebie środków muszą zapłacić podatek mimo, że de facto te pieniądze zostały w pełni wydane na rozwój firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay/domena publiczna)

*- Polski przedsiębiorca jest karany podatkiem za to, że inwestuje - mówi w #dziejesienazywo Marek Jakubiak, właściciel Browarów Regionalnych. Poseł Ruchu Kukiza tłumaczył, że firmy objęte podatkiem CIT nawet jeśli zainwestują wszystkie zarobione przez siebie pieniądze (np. w sprzęt) - to jako koszty uzyskania przychodów mogą rozliczyć tylko 20 proc. wartości tej inwestycji. Od pozostałych zarobionych przez siebie środków muszą zapłacić podatek, mimo że de facto te pieniądze zostały w pełni wydane na rozwój firmy. *

Gość #dziejesienazywo zapowiada, że jego ugrupowanie będzie chciało przekonać PiS, żeby wprowadzić w życie pomysł całkowitej likwidacji podatku CIT, który powinien być zastąpiony 1-proc. podatkiem od przychodów.

Ruch Kukuza proponował też w kampanii wprowadzenie liniowego 5-proc. VAT na produkty pierwszej potrzeby: leki, żywność, ubranka dla dzieci, komunikację miejską i kolejową, dostęp do prasy. Docelowo produkty pierwszej potrzeby mają być obłożone 0-proc. VAT-em.

Tagi: cit, wiadomości, gospodarka, dziejesienazywo, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz