Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marszałek Senatu w Mołdawii. O czym będzie rozmawiał?

0
Podziel się:

Wizyta ma wymiar polityczny, parlamentarny oraz samorządowy. Jednym z głównych tematów, jakie zamierza poruszyć marszałek jest integracja Mołdawii z Unią Europejską.

Marszałek Senatu w Mołdawii. O czym będzie rozmawiał?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wizyta ma wymiar polityczny, parlamentarny oraz samorządowy. Jednym z głównych tematów, jakie zamierza poruszyć marszałek jest integracja Mołdawii z Unią Europejską.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz rozpoczyna oficjalną wizytę w Mołdawii. Spotka się z prezydentem Nicolae Timoftim, a także z premierem Vlatem Filatem. Razem z przewodniczącym parlamentu Mołdawii Marianem Lupu weźmie udział w sesji polsko-mołdawskiego Zgromadzenia Parlamentarnego.

W ocenie Bogdana Borusewicza, Mołdawia to lider przemian w regionie. - _ Mołdawia zrobiła bardzo wiele, żeby się zbliżyć do Europy i z tych państw partnerstwa wschodniego jest państwem, które zrobiło najwięcej jeśli chodzi o integrację _ - mówi marszałek.

Mołdawia w tej chwili, po odwołaniu proeuropejskiego rządu jest w trudnej sytuacji - zauważa Borusewicz. - _ Będę mógł się zorientować, co się dzieje, jakie są możliwości stworzenia nowego rządu. _

Dodatkowo jest to kraj z problemem integralności terytorialnej. - _ Naddniestrze jest to enklawa, która proklamuje republikę. Uznawana tylko przez Rosję _ - tłumaczy marszałek.

Partnerstwo wschodnie będzie jednym z priorytetów przewodnictwa Litwy w Unii Europejskiej. W listopadzie odbędzie się szczyt partnerstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj do UE? Sprawdzą ich postępy Radosław Sikorski udaje się do Mołdawii, gdzie we wtorek razem z szefami dyplomacji Szwecji oraz Wielkiej Brytanii będzie rozmawiać o postępach Mołdawii w procesie zbliżania się do UE.
Spotkanie na szczycie. Będzie pokój? Prezydenci zapewnili szefową dyplomacji o swym poparciu dla wzajemnego dialogu oraz europejskich planów obu krajów.
Niemcy i Holandia chcą karać kraje UE Szefowie dyplomacji Niemiec, Danii, Holandii i Finlandii chcą, by sprawa ta została przedyskutowana podczas posiedzenia ministrów ds. europejskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)