Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo w polsce
01.09.2012 16:58

Maszyny rolnicze na wielkiej wystawie

Ponad 200 wystawców prezentuje maszyny rolnicze, artykuły ogrodnicze i szkółkarskie na Wystawie Rolniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Ponad 200 wystawców prezentuje maszyny rolnicze, artykuły ogrodnicze i szkółkarskie na Wystawie Rolniczej, która w sobotę rozpoczęła się w Olsztynie. Podczas imprezy nagrodzono najlepsze gospodarstwa rolne i agroturystyczne. Impreza potrwa do niedzieli. *

Wystawa co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Olsztyna, jak i rolników oraz hodowców zwierząt z Warmii i Mazur. Organizatorzy szacują, że tegoroczną wystawę odwiedzi 30 tys. osób.

W tym roku wystawcy prezentują kombajny, ciągniki rolnicze, prasy do prasowania słomy, kosiarki i sieczkarnie. Rolnicy mogą kupić m.in. nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, a także zapoznać się z najnowszym wyposażeniem budynków inwentarskich. Chętni mogą się także dowiedzieć, jakie są osiągnięcia w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, m.in. o sposobach montażu paneli słonecznych, instalacji biogazowni czy pomp ciepła.

Działkowicze i właściciele ogrodów przydomowych mogą kupić krzewy i drzewa ozdobne i owocowe, a także wyposażenie ogrodów oraz maszyny służące do pielęgnacji roślin. Hodowcy prezentują m.in. konie, krowy ras mięsnych i mlecznych, owce, kozy i trzodę chlewną. Są także hodowcy małych zwierząt: królików, drobiu i gołębi.

Podczas imprezy nagrodzeni zostali najlepsi rolnicy z Warmii i Mazur. W kategorii gospodarstw rolnych zwyciężyli właściciele gospodarstwa specjalizującego się w tuczu trzody chlewnej: Elżbieta i Kazimierz Czacharowscy z Lubawy. Najlepszym gospodarstwem ekologiczno-agroturystycznym zostało gospodarstwo _ Kamez _ ze wsi Wawrochy koło Szczytna, należące do Elżbiety i Zdzisława Kobusów, a za najlepsze gospodarstwo ekologiczno-towarowe uznane zostało gospodarstwo należące do Piotra Karbowskiego z Radomna koło Nowego Miasta Lubawskiego.

Tagi: rolnictwo w polsce, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz