Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Mateusz Ratajczak z nagrodą Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w Internecie"

118
Podziel się:

Mateusz Ratajczak, dziennikarz money.pl, zdobył nagrodę im. Teresy Torańskiej za najlepsze reportaże opublikowane w internecie.

Mateusz Ratajczak, dziennikarz money.pl, otrzymał nagrodę im. Teresy Torańskiej
Mateusz Ratajczak, dziennikarz money.pl, otrzymał nagrodę im. Teresy Torańskiej (Wirtualna Polska)

W niedzielny wieczór ogłoszono zwycięzców VI edycji nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. W kategorii "Najlepsze w internecie 2018" nagrodę zdobył Mateusz Ratajczak.

Szereg artykułów o oszustach określanych jako "łowcy frajerów" i "łowcy z kotłowni" został uznany za najlepszy cykl publikacji internetowych. Ich autor Mateusz Ratajczak najpierw trafił do grona pięciu finalistów VI edycji konkursu im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie", a w niedzielę okazało się, że właśnie on zdobył nagrodę.

W kategorii "Najlepsza książka 2018" zwyciężył Michał Wójcik. Nagrodzony został za publikację "Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci". Natomiast Ludmiła Anannikova została zwyciężczynią w kategorii "Najlepszy materiał dziennikarski 2018". Jej tekst został opublikowany w "Dużym Formacie" pod tytułem "Niepełnosprawny? No to dożywocie". Nagrodę za Działalność Publiczną otrzymali twórcy Inicjatywy Wolne Sądy.

Z dumą dodajemy, że w ubiegłym roku nagrodę im. Teresy Torańskiej w tej samej kategorii zdobył inny dziennikarz Wirtualnej Polski - Paweł Kapusta, pracujący w redakcji sportowej. Doceniony został jego poruszający reportaż o pracy ratowników medycznych.

Konkurs jest organizowany przez tygodnik "Newsweek Polska" oraz Fundację im. Teresy Torańskiej. Jego misją jest promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych. Nagroda im. Teresy Torańskiej jest jedną z najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce.

Reportaże o naciągaczach z branży finansowej naszego dziennikarza zostały docenione także przez kapitułę nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego, do której Mateusz Ratajczak był również nominowany.

Dziennikarskie śledztwo i publikacje o oszustach zaowocowały wydaniem we wrześniu 2018 r. książki "Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy". Część spośród opisanych "bohaterów" usłyszała prokuratorskie zarzuty.

Zobacz także: Szokujące kulisy pracy w "kotłowniach". Młodzi nie mają żadnych skrupułów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(118)
gosia
3 lata temu
w polskim ? bezczelność
ad
3 lata temu
Kpiny i żenada w biały dzień.
Jerzy
3 lata temu
dobre sobie :D
polka
3 lata temu
czyli najlepszy w brukowcu wupe ?????
Polak
3 lata temu
To ten co pluje na Polske?
...
Następna strona