Notowania

Mateusz Ratajczak z nagrodą Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w Internecie"

Mateusz Ratajczak, dziennikarz money.pl, zdobył nagrodę im. Teresy Torańskiej za najlepsze reportaże opublikowane w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wirtualna Polska)
Mateusz Ratajczak, dziennikarz money.pl, otrzymał nagrodę im. Teresy Torańskiej

W niedzielny wieczór ogłoszono zwycięzców VI edycji nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. W kategorii "Najlepsze w internecie 2018" nagrodę zdobył Mateusz Ratajczak.

Szereg artykułów o oszustach określanych jako "łowcy frajerów" i "łowcy z kotłowni" został uznany za najlepszy cykl publikacji internetowych. Ich autor Mateusz Ratajczak najpierw trafił do grona pięciu finalistów VI edycji konkursu im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie", a w niedzielę okazało się, że właśnie on zdobył nagrodę.

W kategorii "Najlepsza książka 2018" zwyciężył Michał Wójcik. Nagrodzony został za publikację "Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci". Natomiast Ludmiła Anannikova została zwyciężczynią w kategorii "Najlepszy materiał dziennikarski 2018". Jej tekst został opublikowany w "Dużym Formacie" pod tytułem "Niepełnosprawny? No to dożywocie". Nagrodę za Działalność Publiczną otrzymali twórcy Inicjatywy Wolne Sądy.

Z dumą dodajemy, że w ubiegłym roku nagrodę im. Teresy Torańskiej w tej samej kategorii zdobył inny dziennikarz Wirtualnej Polski - Paweł Kapusta, pracujący w redakcji sportowej. Doceniony został jego poruszający reportaż o pracy ratowników medycznych.

Konkurs jest organizowany przez tygodnik "Newsweek Polska" oraz Fundację im. Teresy Torańskiej. Jego misją jest promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych. Nagroda im. Teresy Torańskiej jest jedną z najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce.

Reportaże o naciągaczach z branży finansowej naszego dziennikarza zostały docenione także przez kapitułę nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego, do której Mateusz Ratajczak był również nominowany.

Dziennikarskie śledztwo i publikacje o oszustach zaowocowały wydaniem we wrześniu 2018 r. książki "Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy". Część spośród opisanych "bohaterów" usłyszała prokuratorskie zarzuty.

Szokujące kulisy pracy w "kotłowniach". Młodzi nie mają żadnych skrupułów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mateusz ratajczak, łowcy frajerów, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2018

pytam tylkoczy to ten co pisze te wszystkie durne naglowki?

09-12-2018

plto ten co opluwa Polske

09-12-2018

odcm ePokażcie najgorliwszego cenzora.

Rozwiń komentarze (118)