Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowsze szuka inwestorów. Odżyją militarne zabytki?

0
Podziel się

Niedawno udało się znaleźć inwestora Twierdzy Modlin. Stare budynki militarne mogą mieć dziś przydatne funkcje. W Warszawskiej Cytadeli powstaje Muzeum Katyńskie.

Mazowsze szuka inwestorów. Odżyją militarne zabytki?
(amw.com.pl)
bEpPYyvF

Przez lata stały zaniedbane, teraz jest szansa na przywrócenie ich dawnej świetności. Samorządy Mazowsza we współpracy z urzędem wojewódzkim biorą się za militarne zabytki regionu.

Niedawno udało się znaleźć inwestora Twierdzy Modlin. Dzięki temu wiele elementów fortyfikacji zostanie wyremontowanych. Jak mówi mazowiecki konserwator zabytków Rafał Nadolny, urząd współtworzy plany rewitalizacji. Dla poszczególnych elementów tego obiektu będą znajdowane funkcje. Zostanie on poddany adaptacji według wytycznych konserwatorskich. Urząd wskazał, które obiekty są chronione. Będą one zachowanie i rewitalizowane. Konserwator wskazał też miejsca, gdzie można wprowadzić nową architekturę.

Jednym z ocalonych militarnych zabytków może się pochwalić podwarszawskie Legionowo. Wyremontowano tam 100 - letni, drewniany budynek koszar. Dyrektor miejscowego Muzeum Historycznego Jacek Szczepański powiedział, że walka o uratowanie budynku trwała 14 lat. Zaangażowali się w nią zarówno miłośnicy zabytków jak i regionalni działacze samorządowi. W ubiegłym roku koszary udało się uratować i odbudować. Mieści się w nim Muzeum Historycznego. Jest też siedzibą organizacji pozarządowych.

bEpPYyvH

Stare budynki militarne mogą mieć dziś przydatne funkcje. W Warszawskiej Cytadeli powstaje Muzeum Katyńskie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpPYywi
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)