Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

mBank może trafić w francuskie ręce. Wraca temat sprzedaży Commerzbanku

24
Podziel się

Gdyby francuski bank BNP Paribas przejął Commerzbank, do którego należy mBank, zostałby drugim graczem w Polsce.

Przejmując mBank, francuski BNP Paribas może znacznie urosnąć w siłę.
Przejmując mBank, francuski BNP Paribas może znacznie urosnąć w siłę. (Bartosz Wawryszuk)
bEsboAzV

Rozmowy wciąż jednak na wczesnym etapie.

Faworytem do przejęcie Commerzbanku może być BNP Paribas, który w Polsce kontroluje już BGŻ BNP Paribas – podaje "Parkiet". Rzecznik prezydenta Emmanuela Macrona w ubiegłym roku pozytywnie zareagował na taki pomysł.

Choć, jak zaznacza dziennik, rozmowy między Niemcami, a Francuzami są jeszcze na wczesnym etapie, to ewentualne przejęcie wpisałoby się w niemiecko-francuską chęć zacieśniania integracji europejskiej.

bEsboAzX
Zobacz także: Fala podwyżek za usługi bankowe. Jest szansa, że wkrótce zapłacimy mniej:

Dla Polski oznaczałoby to przetasowanie na rynku bankowym. Obecnie należący do niemieckiego Commerzbanku mBank jest bowiem czwartą siłą. Goni go Bank BGŻ BNP Paribas, który z kolei obecnie jest szóstym graczem na rynku i stale rośnie.

Jak podaje "Parkiet", dzięki przejęciu Raiffeisen Polbanku zwiększy bilans do 113 mld zł. Jeżeli transakcja doszłaby do skutku. Wówczas Francuzi staliby się bardzo znaczącym graczem na polskim rynku.

bEsboAAd

Po przejęciu mBanku francuska grupa kontrolowałaby w Polsce blisko 250 mld zł aktywów bankowych i stał się drugim co do wielkości bankiem nad Wisłą – podał dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsboAAy
banki
wiadomości
KOMENTARZE
(24)
eskargo
2 lata temu
Niemcy nie sa nedalowi ale francuzi no to france telecom kupiło tp sa i każdy efekt widział u la la la kisz , o la wasz ki rie
Jacek
2 lata temu
Ooops. Miałem konto w BGZ od 15 lat. Było w porządku. Niezłe produkty zarówno dla konsumenta jak i małego przedsiębiorcy dość niskie koszty. Po przejęciu przez BNP było tylko GORZEJ i DROŻEJ. Od roku powoli wygaszam współpracę z BNP zamykając tam zarówno kredyty jak i konta. Z których część przeniosłem własnie do MBANKu . Zdaje się że trzeba będzie kończyć tą współpracę. Za kilka lat zostaną chyba już tylko PKO, Santander i BNP no i może jakieś małe spółdzielcze. Szkoda brak konkurencji oznacza bardzo duże koszty. W BNP to już się dzieje.
Ciułacz
2 lata temu
A ktokolwiek miał do czynienia z PKO BP i duspozycyjnym prezesem PeKaO SA też wie o czym mówię. Wpływ polityki w tych bankach spowodował że przeniosłem pieniądze do prywatmego banku.
bEsboAAz
aaa
2 lata temu
Zostaje Milenium, Ing, Santander bo Polskie banki sa tak drogie ze za utrzymanie konta 20zl leci...
ola
2 lata temu
sprawa aktualna ! ma być fuzja bnp z mbankiem, ponoć lada chwila
...
Następna strona