Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

McDonald's rezygnuje z mięsa z kurczaków z Chin

0
Podziel się:

Japoński McDonald's będzie teraz importował mięso z Tajlandii.

McDonald's rezygnuje z mięsa z kurczaków z Chin
(cloneofsnake/CC/Flickr)

Japoński oddział firmy McDonald's poinformował dziś, że wstrzymał sprzedaż wszystkich produktów zawierających mięso kurczaków sprowadzane z Chin, przestawiając się całkowicie na jego dostawy z Tajlandii.

Japoński McDonald's już wcześniej wycofał ze swej oferty produkty z mięsa dostarczanego z Chin przez tamtejszą firmę Husi Food, którą zamknięto z powodu naruszania zasad bezpiecznego obrotu żywnością. Od Husi pochodziło około 20 proc. sprzedawanych przez McDonald's w Japonii dań Chicken McNuggets.

_ Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rosnące zaniepokojenie w sprawie wytwarzanych w Chinach produktów McDonald's z mięsa kurczaków _ - głosi komunikat szefowej McDonald's na Japonię Sarah Casanova. Japoński McDonald's poinformował, że niektóre jego restauracje mogły wyprzedawać posiadane zapasy produktów z kurczaków.

Władze chińskie oświadczyły, że pięciu pracowników firmy Husi Food zostało w środę aresztowanych w związku z podejrzeniami, iż sprzedawała ona przeterminowane mięso gastronomicznym sieciom szybkiej obsługi, w tym McDonald's i KFC.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)