Notowania

meller
29.04.2006 10:50

Meller nie chce współpracować z Lepperem

Po decyzji o zawiązaniu koalicji PiS-u z Samoobroną do dymisji podał się dotychczasowy szef tego resortu Stefan Meller.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po decyzji o zawiązaniu koalicji PiS-u z Samoobroną do dymisji podał się dotychczasowy szef tego resortu Stefan Meller.

Na wybór nowego ministra spraw zagranicznych duży wpływ będzie miał prezydent Lech Kaczyński - twierdzi wiceszef klubu PiS Marek Kuchciński.

Jeden z faworytów do objęcia resortu spraw zagranicznych,

Paweł Zalewski, miał nadzieję, że Stefan Meler pozostanie jednak na stanowisku. Zalewski zapewnił, że zawiązanie koalicji z Samoobroną nie spowoduje zmiany polskiej polityki zagranicznej. Marek Kuchciński zapytany czy spodziewa się kolejnych odejść ministrów w związku z wejściem do rządu Andrzeja Leppera, nie chciał odpowiedzieć. Zaznaczył jednak, że jeśli jakiś minister obawia się, że nie podoła zmianom, to powinien się zastanowić nad odejściem. Stefan Meller swoją rezygnację złożył na ręce premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Wyjaśnił, że jego decyzję o dymisji spowodowało podpisanie umowy koalicyjnej.

Stefan Meller uważa, że jego odejście nie wpłynie na pracę resortu. O pracy ministra Mellera pozytywnie wypowiada się większość polskich polityków. Profesor Władysław Bartoszewski uważa, że okres pracy ministra Stefana Mellera był bardzo ważny dla utrzymania *Stefan Meller: *Odchodzę z ministerstwa nie z powodu polityki zagranicznej. Ona jest w dalszym ciągu dla mnie bliska i w dużej mierze się z nią utożsamiamprzekonania opini światowej o ciągłości naszej polityki zagranicznej. Dodał, że dymisja szefa polskiej dyplomacji nie jest niespodzianką, bo Meller ją zapowiadał. Minister Stefan Meller zapewnia, że jeśli będzie wolą prezydenta RP, by po odejściu z MSZ nadal miał uczestniczyć w polityce zagranicznej, to na pewno weźmie w niej udział.

Meller podkreśla też, że decyzję o odejściu podjął ze względu na propozycje programowe Samoobrony, które - jego zdaniem - nie będą dobrze służyły polityce zagranicznej Polski.

Tagi: meller, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz