Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mennica Polska zainwestuje w RPA? Na oku ma kopalnię złota

7
Podziel się:

Kopalnia mogłaby generować potencjalnie zadowalające zyski przy wydobyciu 120-150 kg złota miesięcznie przy obecnych cenach kruszcu.

Mennica Polska zainwestuje w RPA? Na oku ma kopalnię złota
(Mennica Polska)
bEJCKVtx

Mennica Polska nadal rozważa zaangażowanie kapitałowe w kopalnię złota w RPA, poinformował prezes Grzegorz Zambrzycki. Kopalnia mogłaby generować potencjalnie zadowalające zyski przy wydobyciu 120-150 kg złota miesięcznie przy obecnych cenach kruszcu.

Kopalnia złota, którą zainteresowana jest polska spółka, zlokalizowana jest w paśmie złotonośnym Amelia Belt w Republice Południowej Afryki (RPA). W projekcie kopalni złota w RPA spółka ma lokalnego partnera, który przejął kopalnię od syndyka. Ma koncesję eksploracyjną.

- Nadal rozważamy inwestycje w kopalnię złota w RPA. Są pewne formalności, co do których chcemy mieć pewność, że zostaną załatwione, zanim decyzja co do zaangażowania w projekt zostanie podjęta. To sprawi, że ta transakcja będzie dla nas przejrzysta i jeszcze bardziej atrakcyjna jako inwestora - powiedział Zambrzycki.

bEJCKVtz

Podtrzymał, że analizowane parametry kopalni są bardzo atrakcyjne dla Mennicy Polskiej jako potencjalnego inwestora. Prezes Mennicy Polskiej we wcześniejszej wskazywał, że kopalnia mogłaby generować potencjalnie zadowalające zyski przy wydobyciu 120-150 kg złota miesięcznie przy obecnych cenach kruszcu.

Parametry wejścia do tej inwestycji spółka ma wstępnie uzgodnione.

Zobacz także: Mennica deweloperem:

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie.

bEJCKVtF

Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

bEJCKVua
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
haha
4 lata temu
Zamiast inwestować w Polsce to pchają się na drugi koniec świata w działkę przejętą po syndyku. ha ha
antykomuchowa
4 lata temu
Będą wybijać specjalne złote monety ze swoimi nawiedzonymi fanatykami ,sługusami i kolesiami.
antykomuchowa
4 lata temu
Będą wybijać specjalne złote monety ze swoimi nawiedzonymi fanatykami ,sługusami i kolesiami.
bEJCKVub
zene
4 lata temu
Następny po KGHM! Z góry wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. Ale ktoś na tym zrobi niezły, złodziejski interes.
ale to już by...
4 lata temu
Jak był boom na Alasce na działki z uranem kupowało się trochę bogatej rudy, wsypywało w nabój w miejsce po śrucie i strzelało w dziury w ziemi. Geiger szalał i klient kupował drogo działkę. W Chile to znają a czy w RPA?