Notowania

Rusza budowa fabryki Mercedes-Benz. Praca dla 500 osób

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki koncernu Mercedes odbędzie się 19 czerwca w Jaworze. W fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Dzięki inwestycji wartej ok. 500 mln euro powstanie kilkaset miejsc pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mercedes-Benz)

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. Fabryka mercedesa w Jaworze ma zatrudnić około 500 osób.

- Około 20 procent z tej liczby to będą inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, a pozostała część załogi to pracownicy produkcji - powiedział wcześniej Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro.

Fabryka powstanie na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG-S3). To obszar, który jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". Teren przeznaczony pod inwestycje liczy tu ponad 460 hektarów.

W zakładzie w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. W 2015 r. Daimler zatrudniał w Polsce 247 osób i osiągnął obroty rzędu 3,7 mld zł. W Polsce Daimler AG działa za pośrednictwem sześciu spółek, zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i w Komornikach.

19 czerwca w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki weźmie udział wicepremier Mateusz Morawicki.

Tagi: fabryka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2017

piotrA co na to krytycy i zwolennicy PO, którzy po objęciu władzy przez PIS straszyli ucieczką inwestorów i zapaścią finansową państwa? Wstyd mi za was.

10-06-2017

JurekMoi drodzy, ta super nowa fabryka to jedno wielkie oszustwo. Powiedzcie mi z jakiej racji Polski rząd dofinansowuje i zwalnia z podatków Niemiecką … Czytaj całość

10-06-2017

ajaale jaja my finansujemy niemiecką fabrykę a oni w "nagrodę " dadzą nam 500 etató za tzw płącę minimalną a moze lepiej tę kasę wpompować … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)