Notowania

handel
03.08.2018 16:21

Merlin kupi spółkę handlującą książkami i zabawkami za 17,4 mln zł

Merlin Group podpisał z Marcinem Chudy oraz ze spółką Profit M sp. z o.o. umowę przedwstępną nabycia 100% udziałów spółki powstałej po przekształceniu Profit M sp. z o.o. sp.j. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)

Merlin Group zawarł umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów spółki Profit M, za 17,4 mln zł. Ostateczna umowa sprzedaży udziałów zostanie zawarta 5 listopada 2018 roku.

Profit M sp. z o.o. sp.j. zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych.

Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku, podano także.

Jak czytamy w komunikacie, przychody grupy emitenta oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły łącznie 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł. Jak podaje Merlin, akwizycja zostanie sfinansowana z prywatnej emisji akcji kierowanej do aktualnych oraz nowych akcjonariuszy.

Transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii budowania jednej z najszybciej rosnących polskich grup kapitałowych prowadzących działalność w segmencie e-commerce w oparciu o najnowsze technologie.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect.

ZOBACZ: * *CDP.pl chce wygrać z Empikiem i Merlinem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, dziś w money, wiadomości, komentarze gieldowe, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2018

Kaskaprzeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa … Czytaj całość

29-08-2018

Pękły ważne opory techniczneBIOTON !!!!, Wygląda na to, że do spółki wchodzi światowy kapitał. Obecnie spółka technicznie i fundamentalnie , wygląda Byczo. Nie zdziwię się, … Czytaj całość

25-09-2018

synonimZT jak zwykle w samym dołku ogłosił bessę i akcje wywalił Standard. ZAWSZE działa ZT 2018-09-08 12:56 Jak pisałem tydzień temu na wykresach w20 i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)