Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Merlin kupi spółkę handlującą książkami i zabawkami za 17,4 mln zł

Merlin kupi spółkę handlującą książkami i zabawkami za 17,4 mln zł

Fot. Bartosz Krupa

Merlin Group zawarł umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów spółki Profit M, za 17,4 mln zł. Ostateczna umowa sprzedaży udziałów zostanie zawarta 5 listopada 2018 roku.

Profit M sp. z o.o. sp.j. zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych.

Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku, podano także.

Jak czytamy w komunikacie, przychody grupy emitenta oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły łącznie 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł. Jak podaje Merlin, akwizycja zostanie sfinansowana z prywatnej emisji akcji kierowanej do aktualnych oraz nowych akcjonariuszy.

CZYTAJ: Merlin wraca do życia. 460 proc. wzrostu w jeden miesiąc

Transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii budowania jednej z najszybciej rosnących polskich grup kapitałowych prowadzących działalność w segmencie e-commerce w oparciu o najnowsze technologie.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect.

ZOBACZ: CDP.pl chce wygrać z Empikiem i Merlinem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media, telekomunikacja, technologie, handel detaliczny
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Kaska
2018-08-15 04:54
przeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa do ataku na Iran