Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merlin kupi spółkę handlującą książkami i zabawkami za 17,4 mln zł

4
Podziel się:

Merlin Group podpisał z Marcinem Chudy oraz ze spółką Profit M sp. z o.o. umowę przedwstępną nabycia 100% udziałów spółki powstałej po przekształceniu Profit M sp. z o.o. sp.j. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, poinformowała spółka.

Merlin kupi spółkę handlującą książkami i zabawkami za 17,4 mln zł
(Bartosz Krupa)
bEJNtqIB

Merlin Group zawarł umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów spółki Profit M, za 17,4 mln zł. Ostateczna umowa sprzedaży udziałów zostanie zawarta 5 listopada 2018 roku.

Profit M sp. z o.o. sp.j. zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych.

Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku, podano także.

bEJNtqID

Jak czytamy w komunikacie, przychody grupy emitenta oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły łącznie 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł. Jak podaje Merlin, akwizycja zostanie sfinansowana z prywatnej emisji akcji kierowanej do aktualnych oraz nowych akcjonariuszy.

Transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii budowania jednej z najszybciej rosnących polskich grup kapitałowych prowadzących działalność w segmencie e-commerce w oparciu o najnowsze technologie.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect.

bEJNtqIJ

ZOBACZ: * *CDP.pl chce wygrać z Empikiem i Merlinem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJNtqJe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
synonim
3 lata temu
ZT jak zwykle w samym dołku ogłosił bessę i akcje wywalił Standard. ZAWSZE działa ZT 2018-09-08 12:56 Jak pisałem tydzień temu na wykresach w20 i wig jest duża ponad roczna formacja 5-0 zwiastująca spadki. Zatem należy liczyć się w najbliższych miesiącach z pogłębieniem fali spadkowej do naprawdę niskich poziomów, sporo poniżej ostatniego dołka z czerwca ZT 2018-09-08 17:09 Tu jeszcze trzeba dodać, że obie te świece tworzą dwuświecową formację "objęcie bessy", co nie pozostawia już cienia złudzeń co do kierunku rynku
Kaska
3 lata temu
przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich
Pękły ważne o...
3 lata temu
BIOTON !!!!, Wygląda na to, że do spółki wchodzi światowy kapitał. Obecnie spółka technicznie i fundamentalnie , wygląda Byczo. Nie zdziwię się, jak do końca roku, przekroczymy 20 złotych.
bEJNtqJf
Kaska
3 lata temu
przeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa do ataku na Iran