Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MF: Po obniżce akcyzy paliwo nie byłoby tańsze

0
Podziel się:

Obniżka akcyzy zostałaby prawdopodobnie skonsumowana przez marże na cenach paliw, mówi wiceminister finansów.

MF: Po obniżce akcyzy paliwo nie byłoby tańsze
(striatic/CC/Flickr)

Akcyza na paliwa w Polsce znajduje się na minimach Unii Europejskiej, dlatego Ministerstwo Finansów nie może jej obniżyć - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica.

Dodał, że nawet obniżka akcyzy nie przełożyłaby się na spadek cen paliw, gdyż te kreuje cena baryłki ropy i kurs walutowy._ - Mamy osiągnięte minima, jeśli chodzi o akcyzę na paliwa, nie możemy jej obniżyć. Dzisiaj już wypełniamy minima unijne. Rząd chce wprowadzić ulgi na biopaliwa. Na paliwa w 80 procentach składające się z biokomponetów, to zostanie najprawdopodobniej jak najszybciej przyjęte _ - powiedział Kapica.

_ - Akcyza na paliwa w tej wysokości jest od kilku lat. Jest ona kwotowa, nie procentowa. Są dwa elementy kształtujące ceny paliw: kurs złotego oraz cena baryłki ropy _ - dodał. Wiceminister finansów przyznał także, że obniżka akcyzy zostałaby prawdopodobnie skonsumowana przez marże na cenach paliw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t20998.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;moga;znaczaco;wzrosnac,198,0,802502.html) "Ceny paliw mogą znacząco wzrosnąć" Za miesiąc za paliwo możemy zapłacić znacznie więcej, bo kończy się ulga akcyzowa dla importerów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111268.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;znow;zlupi;kierowcow;-;dorzuca;sie;do;latania;budzetu,26,0,679194.html) Rząd znów złupi kierowców - dorzucą się do łatania budżetu Litr popularnej benzyny Pb 95 podrożeje nawet o 10 groszy. Kierowcy, którzy do baku leją diesla, za każdy litr zapłacą nawet o siedem groszy więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t84613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bol;kierowcow;tankowanie;znow;zdrozeje,172,0,800684.html) Ból kierowców. Tankowanie znów zdrożeje Kolejny tydzień na stacjach przyniesie podwyżkę cen benzyny średnio o 2 grosze na litrze.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)