Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFW: Reforma regulacji finansowych za wolna

0
Podziel się

Gospodarka powoli dźwiga się z kryzysu. Najwyższy czas, żeby rządy jej pomogły.

MFW: Reforma regulacji finansowych za wolna
(ec.europa.eu)
bDToRVSJ

Dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn zaapelował do przywódców państw świata o sformułowanie jasnych strategii wyjścia z kryzysu. Po to, by nie podkopać rysującej się poprawy koniunktury.

_ - Gospodarka światowa zdaje się wreszcie wychodzić z najgorszej recesji, jakiej do tej pory doświadczyliśmy _ - powiedział Strauss-Kahn w Berlinie, zastrzegając jednak, że poprawa koniunktury będzie zapewne _ stosunkowo powolna _.

bDToRVSL

Strauss-Kahn wystąpił w stolicy Niemiec z referatem _ Co po kryzysie: trwały i stabilny wzrost międzynarodowego systemu monetarnego _.

W tekście przemówienia rozdanym dziennikarzom szef MFW wspomniał nawet o możliwości _ ożywienia gospodarczego bez nowych miejsc pracy _.

_ - Nadszedł moment, by przywódcy opracowali własne strategie wyjścia z kryzysu, bo jeśli nie uda im się jasno określić i sformułować takich planów, ryzykują podkopaniem zaufania i samego procesu poprawy koniunktury _ - oświadczył.

Nawiązując do reformy zasad rynku finansowego, do której zobowiązali się przywódcy państw G20, Strauss-Kahn ocenił, że _ wysiłki reformatorskie nie (postępują) tak szybko, jak byłoby to potrzebne, by skonfrontować się z problemami wypływającymi z kryzysu _.

bDToRVSR

To _ zła wiadomość _ - dodał, podkreślając, że w skali światowej _ nadal istnieje poważne ryzyko destabilizacji finansowej _.

bDToRVTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)