Notowania

Rekordowa kara dla piratów komputerowych. Sąd nie miał litości

600 tysięcy złotych muszą w sumie zapłacić trzy osoby, które w internecie nielegalnie handlowały kluczami aktywacyjnymi do programów Microsoftu - podała dziś spółka. Dodatkowo sąd orzekł w stosunku do nich kary ograniczenia wolności od 8 miesięcy do roku, w ramach której będą musieli pracować społecznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

600 tysięcy złotych muszą w sumie zapłacić trzy osoby, które w internecie nielegalnie handlowały kluczami aktywacyjnymi do programów Microsoftu - podała we wtorek spółka. Dodatkowo sąd orzekł w stosunku do nich kary ograniczenia wolności od 8 miesięcy do roku, w ramach której będą musieli pracować społecznie.

To największe dotychczas orzeczone odszkodowanie zasądzone przez polski sąd karny w sprawie o handel nadużytymi kluczami w internecie - podaje Microsoft. Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Opolu.

Microsoft wykrył oszustów samemu przeczesując aukcje w internecie i kupując u podejrzanych dostawców. W ten sposób zdobył niezbity dowód.

- Coraz więcej nieświadomych użytkowników staje się ofiarami aukcji internetowych, na których sprzedaje się nielegalne produkty. W celu ochrony osób korzystających z naszego oprogramowania podjęliśmy działania na rzecz sprawdzenia faktycznego poziomu zagrożeń i przeciwdziałania temu procederowi w przyszłości - mówi Marcin Wesołowski z polskiego oddziału Microsoft.

Wesołowski nie kryje zadowolenia z efektu testowych zakupów i współpracy z policją. Zapowiada, że firma nadal będzie monitorowała internetowe ogłoszenia i wyszukiwała oszustów.

"Biorąc pod uwagę, że oprogramowanie z nielegalnych źródeł jest często zarażone wirusami i innym złośliwym kodem umożliwiającym między innymi zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem, konsekwencje jego używania mogą być poważne" - przestrzega firma.

Tagi: microsoft, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2017

Maksnie rozumiem tego kretyńskiego tłumaczenia, oni handlowali kluczami a nie oprogramowaniem. Czyli jakim cudem mieliby się zawirusować, klucz zawiera … Czytaj całość

14-02-2017

to_jaWyrok dotyczy ludzi handlujących _kluczami_ aktywacyjnymi, a Microsoft bredzi, że nielegalne oprogramowanie często zawiera wirusy, itp. Czyżby Windows … Czytaj całość

15-02-2017

kokosZacznijcie uczyć w szkołach dzieci Linuxa od początku obcowania z komputerem, obsługi darmowego softu biurowego, graficznego i problem z piractwem się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)