Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miejski radny PiS zarobił w Lotosie 700 tys. zł

141
Podziel się

Ponad 700 tys. zł zarobił w 2017 r gdański radny PiS Grzegorz Strzelczyk. Zdecydowana większość dochodów pochodziła z Grupy Lotos. Samorządowiec wielokrotnie podkreślał, że zna się na swojej pracy i zasługuje na stanowisko.

Radny Grzegorz Strzelczyk zarobił w Grupie Lotos ok. 680 tys. zł
Radny Grzegorz Strzelczyk zarobił w Grupie Lotos ok. 680 tys. zł (Piotr Pędziszewski)
bEaeDMSt

Ponad 700 tys. zł zarobił w 2017 roku gdański radny PiS Grzegorz Strzelczyk. Zdecydowana większość dochodów pochodziła z Grupy Lotos. Samorządowiec wielokrotnie podkreślał, że zna się na swojej pracy i zasługuje na stanowisko.

O zarobkach Strzelczyka pisze portal trojmiasto.wyborcza.pl, który powołuje się na jego oświadczenie majątkowe.

Radny PiS w ubiegłym roku zarobił łącznie 730 tys. zł. W Grupie Lotos - 680 tys. zł, co jak wylicza portal, daje ok. 56 tys. zł miesięcznie (brutto).

bEaeDMSv

Strzelczyk w 2017 r. był pełniącym obowiązki prezesa spółki Lotos Petrobaltic. Za to zarobił 328 tys. zł. Za zasiadanie w radzie nadzorczej Lotos Geonafta na Litwie otrzymał ok. 133 tys. zł. Dodatkowo dostał jeszcze z Grupy Lotos 218 tys. zł (jak wynika z poprzedniego oświadczenia, był m.in. doradcą zarządu Lotosu).

Poza tym samorządowiec PiS otrzymał jeszcze ok. 50 tys. zł za zasiadanie w radzie nadzorczej Energa Wytwarzanie.

Jak wynika z oświadczenia, na koniec 2017 r. Strzelczyk miał ok. 400 tys. zł oszczędności. Samorządowiec ma też dwa mieszkania, które są łącznie warte ponad pół mln zł. Kupił także nowe o pow. 82 m kw., a w oświadczeniu odnotował wpłatę na ten cel w wysokości 150 tys. zł. Posiada także grunty rolne warte ponad 1 mln zł.

Zobacz także: Zobacz: Połączenie Lotosu i Orlenu uderzy w portfele kierowców? Ekspert wyjaśnia
bEaeDMSB

Portal trojmiasto.wyborcza.pl przypomina, że Strzelczyk był m.in. wiceprezesem Petrobalticu w latach 2006-2007. Gdy dostał nominację, miał mówić, że dostał posadę, bo jest fachowcem i zna się na ropie.

Gdy w 2016 r został wiceprezesem Lotos Petrobaltic, powiedział, że przez 20 lat pracował w sektorze, bądź dla sektora naftowego i nominacja nie jest dla niego zaskoczeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaeDMSW
KOMENTARZE
(141)
programista
3 lata temu
Ale o co chodzi? Nie jestem prezesem Lotosu, a zarabiam więcej jako programista.
tomek
3 lata temu
To ludzie Jarka......Pis doprowadzi do ruiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nik-czemnik
3 lata temu
Znaczy sie ukradl!
bEaeDMSX
byrcyn
3 lata temu
Chwalmy Pana ;-)
Polska Walcza...
3 lata temu
Proszę sprawdzac co sie dzieje w Agencji mienia wojskowego w Zielonej Gorze. Bylego juz dyrektorka Tomasza L. A obecnie dostal stanowisko w OHP... Pis = nepotism, obsadzanie swoich itp. A tak pluli na PO a pod tym wzgledem nie roznia sie wogole. Sprawy sa w sadach i bardzo mozliwe ze sa naciski to z góry. Mierny, bierny ale wierny. Dobry dziennikaz napewno znajdzie temat na material... Pozdrawiam
...
Następna strona