Notowania

Przejdź na
dług
07.07.2013 07:15

Mieszkańcy Mazowsza najbardziej zadłużeni w Polsce?

Dług mieszkańców tego województwa na koniec czerwca przekraczał w sumie ponad 5,8 mld zł. Niemal 290 tys. osób nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jimbowen0306/CC/Flickr)

Ich dług na koniec czerwca przekraczał w sumie ponad 5,8 mld zł - wynika z najnowszego raportu InfoDług, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor

Z danych wynika, że na koniec minionego miesiąca na Mazowszu mieszkało 293,8 tys. osób, które nie radziły sobie z terminowym regulowaniem płatności. Ponad 59 proc. z tej grupy to mężczyźni. Łączna kwota niespłaconych zobowiązań mieszkańców województwa mazowieckiego jest drugą najwyższą w Polsce, po Śląsku.

Według wyliczeń BIG InfoMonitor średnio każdy z mieszkańców Mazowsza ma 19 tys. 818 zł długu.

_ - Obecnie najwięcej dłużników mieszkających na Mazowszu jest w wieku 30-39 lat; w tej grupie wiekowej ze spłacaniem terminowym zobowiązań nie radzi sobie blisko 50 tys. mężczyzn _ - napisano w raporcie.

Autorzy badania wskazali też, że województwem o najmniejszej liczbie dłużników jest świętokrzyskie; na koniec czerwca było ich nieco ponad 48 tys., a ich łączne zadłużenie sięgnęło 589,5 mln zł. Oznacza to, że średnio każdy mieszkaniec tego regionu ma 12 tys. 260 zł długu.

_ - Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą pochwalić się najniższym średnim zadłużeniem w Polsce i co ciekawe, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmalało ono o ponad 187 zł _ - dodano w raporcie.

Raport InfoDług powstaje w oparciu o informacje zgromadzone przez BIG InfoMonitor w Rejestrze Dłużników, dane z Biura Informacji Kredytowej i Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich.

Pełny raport dotyczący zadłużenia Polaków BIG InfoMonitor opublikuje w poniedziałek około godz. 11.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwowy dług wzrósł o niemal 11 miliardów Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec marca bieżącego roku wzrosło o 10 miliardów 888,2 mln złotych, czyli o 1,3 procent licząc miesiąc do miesiąca i wyniosło 825 mld 790,7 mln złotych.
Miliardowy kredyt. Zobacz, co za to zbudują Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) poinformował dzisiaj, że udziela wsparcia w wysokości 1 mld zł (około 238 mln euro) na budowę centralnego odcinka drugiej nitki warszawskiego metra.
Pożyczą miliard na czołową inwestycję Europejski Bank Inwestycyjny udzielił wcześniej pożyczki na zakup taboru do metra.
Tagi: dług, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz