Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mieszkanie na Start już od stycznia 2019. Będą dopłaty do czynszu

11
Podziel się

Będą dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start - zdecydował rząd. Ich wysokość określą gminy. Przy przyznawaniu dopłat będzie się liczył dochód oraz liczba osób w rodzinie. Program ma ruszyć od stycznia 2019 r.

"Mieszkanie na Start" zostało właśnie przyjęte przez rząd
"Mieszkanie na Start" zostało właśnie przyjęte przez rząd
bDzLmirp

- Comiesięczna dopłata obniży płacony czynsz, a to ułatwi wynajmowanie mieszkania w pierwszych latach od przeprowadzki - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Program jest przewidziany dla osób, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkanie komunalne, ale które nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny.

Zgodnie z projektem dopłaty będą udzielane rodzinom, w których średni dochód nie przekracza 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Rząd zamierza przy tym premiować duże rodziny - każda dodatkowa osoba w rodzinie ma zwiększyć próg o 30 punktów procentowych. Priorytetowo mają być także traktowane rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi.

O tym, kto skorzysta z programu, będą decydować gminy, one też będą odpowiedzialne za wypłatę środków. W zależności od dochodów i majątku rodziny, ale i lokalizacji mieszkania czynsz dzięki programowi ma się zmniejszyć się od 307 do 561 złotych. Dopłaty w ramach programu Mieszkanie na start mają trwać 9 lat.

bDzLmirr
Zobacz także: Własne mieszkanie? Oni mają na to sposób. Zobacz wideo:

które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
z niego korzystać osoby, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny.

bDzLmirx

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

- Dopłaty do czynszów otrzymają rodziny nieposiadające innego mieszkania, jeśli ich dochód nie będzie przekraczał określonego poziomu. Co roku dochód otrzymujących dopłaty będzie weryfikowany. Jeśli przekroczą kryteria dochodowe, to prawo do dopłat będzie wygaszone - informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z dopłat, będzie musiała jednak udowodnić, że jest zdolna do regularnego opłacania czynszu.

Rząd liczy, że Mieszkanie na Start wpłynie nie tylko na sytuację finansową rodzin, ale też na inwestycje. Przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju szacuje, że dzięki programowi powstanie nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych mieszkań.

bDzLmiry

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzLmirS
budownictwo
nieruchomości
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
Karrol
3 lata temu
Dopłacają jednym co zabiorą drugim .Janosiki . Próbuję oszczędzić na mieszkanie ,niestety cały czas tracę bo odsetki nie pokrywają inflacji ,a jeszcze rząd podatkiem Belki zwiększa moje straty,ale dopłaca z nich innym . Przestańcie nas okradać i pozwólcie Polakom na samodzielność.
bajt
3 lata temu
Płacić w końcu Polakom godne pieniądze za ich prace i nie potrzeba żadnych dopłat
zaza
3 lata temu
W związku z powyższym zerowe szanse na rewitalizację starych kamienic i generalnie sródmieścia miast. Biedacy i menalstwo rozpieprzy je jak rozpieprzono zabytkowe poniemieckie pałace do końca Zachęcam do obejrzenia co byle jacy mieszkańcy zrobili z Bytomiem( bo nie tylko szkody górnicze zniszczyły to przepiękne niegdyś miasto)
bDzLmirT
jku
3 lata temu
Partia za PRL też starała się być socjalna. Było OK tylko....mało ekonomicznie, bo nie postawiono sobie żadnych granic w trwonieniu kasy. Tak będzie i teraz. Z pustego to nawet Salomon.... Przecież Polacy muszą się uczyć stawać na własnych nogach. Czy premier umie liczyć cudze (czyli nasze), czy tylko swoje?
h
3 lata temu
puszczą nas z torbami. odczują to nasze dzieci.