Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie na Start już od stycznia 2019. Będą dopłaty do czynszu

Mieszkanie na Start już od stycznia 2019. Będą dopłaty do czynszu

"Mieszkanie na Start" zostało właśnie przyjęte przez rząd
"Mieszkanie na Start" zostało właśnie przyjęte przez rząd

Będą dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start - zdecydował rząd. Ich wysokość określą gminy. Przy przyznawaniu dopłat będzie się liczył dochód oraz liczba osób w rodzinie. Program ma ruszyć od stycznia 2019 r.

- Comiesięczna dopłata obniży płacony czynsz, a to ułatwi wynajmowanie mieszkania w pierwszych latach od przeprowadzki - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Program jest przewidziany dla osób, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkanie komunalne, ale które nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny.

Zgodnie z projektem dopłaty będą udzielane rodzinom, w których średni dochód nie przekracza 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Rząd zamierza przy tym premiować duże rodziny - każda dodatkowa osoba w rodzinie ma zwiększyć próg o 30 punktów procentowych. Priorytetowo mają być także traktowane rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi.

O tym, kto skorzysta z programu, będą decydować gminy, one też będą odpowiedzialne za wypłatę środków. W zależności od dochodów i majątku rodziny, ale i lokalizacji mieszkania czynsz dzięki programowi ma się zmniejszyć się od 307 do 561 złotych. Dopłaty w ramach programu Mieszkanie na start mają trwać 9 lat.

Własne mieszkanie? Oni mają na to sposób. Zobacz wideo:

 

które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
z niego korzystać osoby, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

- Dopłaty do czynszów otrzymają rodziny nieposiadające innego mieszkania, jeśli ich dochód nie będzie przekraczał określonego poziomu. Co roku dochód otrzymujących dopłaty będzie weryfikowany. Jeśli przekroczą kryteria dochodowe, to prawo do dopłat będzie wygaszone - informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z dopłat, będzie musiała jednak udowodnić, że jest zdolna do regularnego opłacania czynszu.

Zobacz też: Dopłaty do mieszkań mają pobudzić rynek lokali na wynajem. "Ułatwią start młodym"

Rząd liczy, że Mieszkanie na Start wpłynie nie tylko na sytuację finansową rodzin, ale też na inwestycje. Przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju szacuje, że dzięki programowi powstanie nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych mieszkań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

budownictwo, nieruchomości, mieszkanie na start
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
kapelan
2018-06-14 07:54
Następny chwyt przedwyborczy pisowskiej zgrai. Czy Polacy dadzą się nabrać na tą propagandę tej watahy????? Ja również mogę obiecać np. jak mnie wybierzecie to dostaniecie po mercedesie na rodzinę!!!!
Grzegorz
2018-06-14 07:36
Rząd liczy na głosy! I tylko na To liczy. Mi nigdy nikt nie pomagał! Skończyłem studia a wychowywałem się na ulicy. Tylko niepełnosprawnym można pomagać, bo to nie ich wina, że tacy są! Oraz dzieciom. Reszta do roboty! To jest sprawiedliwość społeczna!
bajt
2018-06-14 03:19
Płacić w końcu Polakom godne pieniądze za ich prace i nie potrzeba żadnych dopłat
Pokaż wszystkie komentarze (11)