Notowania

budownictwo
12-06-2018 (12:06)

Mieszkanie na Start już od stycznia 2019. Będą dopłaty do czynszu

Będą dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start - zdecydował rząd. Ich wysokość określą gminy. Przy przyznawaniu dopłat będzie się liczył dochód oraz liczba osób w rodzinie. Program ma ruszyć od stycznia 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
"Mieszkanie na Start" zostało właśnie przyjęte przez rząd

- Comiesięczna dopłata obniży płacony czynsz, a to ułatwi wynajmowanie mieszkania w pierwszych latach od przeprowadzki - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Program jest przewidziany dla osób, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkanie komunalne, ale które nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny.

Zgodnie z projektem dopłaty będą udzielane rodzinom, w których średni dochód nie przekracza 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Rząd zamierza przy tym premiować duże rodziny - każda dodatkowa osoba w rodzinie ma zwiększyć próg o 30 punktów procentowych. Priorytetowo mają być także traktowane rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi.

O tym, kto skorzysta z programu, będą decydować gminy, one też będą odpowiedzialne za wypłatę środków. W zależności od dochodów i majątku rodziny, ale i lokalizacji mieszkania czynsz dzięki programowi ma się zmniejszyć się od 307 do 561 złotych. Dopłaty w ramach programu Mieszkanie na start mają trwać 9 lat.

*Własne mieszkanie? Oni mają na to sposób. Zobacz wideo: *

które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
z niego korzystać osoby, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/rzad-doplaci-do-czynszow-program-mieszkanie-na-start,2573443,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

- Dopłaty do czynszów otrzymają rodziny nieposiadające innego mieszkania, jeśli ich dochód nie będzie przekraczał określonego poziomu. Co roku dochód otrzymujących dopłaty będzie weryfikowany. Jeśli przekroczą kryteria dochodowe, to prawo do dopłat będzie wygaszone - informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z dopłat, będzie musiała jednak udowodnić, że jest zdolna do regularnego opłacania czynszu.

Rząd liczy, że Mieszkanie na Start wpłynie nie tylko na sytuację finansową rodzin, ale też na inwestycje. Przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju szacuje, że dzięki programowi powstanie nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych mieszkań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: budownictwo, nieruchomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

KarrolDopłacają jednym co zabiorą drugim .Janosiki . Próbuję oszczędzić na mieszkanie ,niestety cały czas tracę bo odsetki nie pokrywają inflacji ,a jeszcze … Czytaj całość

12-06-2018

Zofia_Pciekawa jestem tej ustawy...ale z drugiej strony, teraz coraz wiecej osob mysli o kupnie mieszkania i splacniu wlasnego kredytu, a nie kredytu najemcy … Czytaj całość

14-06-2018

bajtPłacić w końcu Polakom godne pieniądze za ich prace i nie potrzeba żadnych dopłat

Rozwiń komentarze (11)

Wybrane dla Ciebie