Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mieszkanie Plus do poprawki. Nie będzie tanio

Mieszkanie Plus do poprawki. Nie będzie tanio

Mieszkanie Plus miało zapewnić dostęp do lokum rzeszom Polaków Fot. WP/Jan Stanisławski
Mieszkanie Plus miało zapewnić dostęp do lokum rzeszom Polaków

Nie będzie zapowiadanych lokali o niskim czynszu. Mieszkanie plus musi się opłacać - uznał rząd. Komu? Deweloperom. Żeby chcieli je budować.

Premier Beata Szydło hucznie zapowiadała, że rząd zbuduje mieszkania z czynszem rzędu 10-20 zł za metr. W ten sposób miał zostać rozwiązany problem z mieszkaniami, który od lat trapi Polskę. Około 40 proc. Polaków nie ma bowiem zdolności kredytowej, nie może kupić mieszkania i ma problem z wynajęciem tegoż na wolnym rynku.

Rząd rozwiąże problem z mieszkaniami? Minister obiecuje


Wydawało się, że jak rząd powiedział, tak też zrobi. W pierwotnej wersji pierwsi lokatorzy mieli się wprowadzić już w przyszłym roku.

Tak się jednak nie stanie. Może i lokale wybudowane w programie Mieszkanie Plus znajdą lokatorów, ale na pewno nie będą one tanie. Reformę programu ma przygotować Rada Mieszkalnictwa, która działa przy kancelarii premiera. Przede wszystkim mają wzrosnąć czynsze - podaje RMF FM. Powód? Inaczej budową Mieszkań Plus nie zajmą się deweloperzy.

Już rok temu ogłoszono, że budowane w ramach programu bloki nie będą mieć parkingów podziemnych i wind (o ile nie liczą więcej niż trzy kondygnacje). Przy ich wznoszeniu miano też używać tańszych materiałów.

deweloeprzy, mieszkanie plus
Czytaj także
Polecane galerie
j
2018-02-20 14:34
Jeżeli 1700zł/m-c wyniesie opłata łączna razem z ogrzewaniem i wodą za mieszkanie ca53m2 z opcją otrzymania po 20 latach tego mieszkania na własność to, wg mnie, byłaby to oferta bardzo ATRAKCYJNA.
ksiegowy
2018-02-20 12:43
Bardzo czytelny i prosty w obsłudze. Taki jest podatnik info. Goraco polecam !
bhjgfdvhh
2018-02-20 12:32
tak program moze i dobry ale mieszkanie plus nie jest budiwane wszedzie i tak np.w gluszycy nie bedzie mieszkan plud moge sie starac o mieszkanie w walbrzychu tu mam zostawic prace dzieci maja zmieniac szkole bo taki program nie przemyslany jak wszystko w polsce.
Pokaż wszystkie komentarze (41)