Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd ratuje Mieszkanie+. Będą dopłaty do czynszu i nowe lokale

Na razie, w ramach programu, podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Na razie, w ramach programu, podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.

Nie brakuje medialnych plotek dotyczących programu Mieszkanie+ - powiedział rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Zaprzeczył jakoby miała zniknąć możliwość wykupu mieszkań przez najemców.

To ona miała powołać do życia państwowy bank ziemi. Minęło pół roku, a instytucja wciąż nie powstała. - To nie jest łatwy projekt – stwierdził wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, na pytanie "Rzeczpospolitej", czy nie lepiej przyznać, że nie wyszło.

Jak zapewnił projekt ruszy pełną parą, gdy zmodyfikowane zostaną zasady jego funkcjonowania. - Nie chcemy rezygnować z jego utworzenia. Tereny w nim dostępne będą mogły być wykorzystane w programie Mieszkanie+, zaznaczył Soboń.

Rząd nie zamierza zabierać możliwości wykupu mieszkań przez najemców. Zapowiada też, że będą dopłaty do czynszu i ruszy też budowa kolejnych lokali.

Przełomowy moment. Za mieszkanie zapłacimy nawet 10 proc. więcej

Na razie rządowy program nie ma spektakularnych sukcesów na koncie. Mieszkanie+ jest pod pieczą Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz BGK Nieruchomości. Na razie podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.

Wejście rządu na rynek mieszkaniowy ma zwiększyć dostępność lokali, także dla osób z mniej zasobnym portfelem. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w pierwszym kwartale tego roku.

Tagi: mieszkanie plus, dom i mieszkanie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2018

waldekPopulistyczne rozdawnictwo publicznych pieniedzy trwa.500+ , Mieszkanie + plus czynsz, pewnie jeszcze dojdzie samochód plus paliwo. Dzieci do szkoły … Czytaj całość

01-03-2018

Magda nieruchomosciProgram MdM rozbestwił deweloperów i zepsuł rynek . Wchłonęli te pieniądze podwyżkami i tak zostało .

01-03-2018

JokKiedy program mercedes+ i Malediwy+ ? Powoli tracę cierpliwość

Rozwiń komentarze (11)