Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ratuje Mieszkanie+. Będą dopłaty do czynszu i nowe lokale

11
Podziel się:

Na razie, w ramach programu, podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.

Na razie, w ramach programu, podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.
Na razie, w ramach programu, podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań. (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bFeMFTmd

Nie brakuje medialnych plotek dotyczących programu Mieszkanie+ - powiedział rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Zaprzeczył jakoby miała zniknąć możliwość wykupu mieszkań przez najemców.

To ona miała powołać do życia państwowy bank ziemi. Minęło pół roku, a instytucja wciąż nie powstała. - To nie jest łatwy projekt – stwierdził wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, na pytanie "Rzeczpospolitej", czy nie lepiej przyznać, że nie wyszło.

Jak zapewnił projekt ruszy pełną parą, gdy zmodyfikowane zostaną zasady jego funkcjonowania. - Nie chcemy rezygnować z jego utworzenia. Tereny w nim dostępne będą mogły być wykorzystane w programie Mieszkanie+, zaznaczył Soboń.

bFeMFTmf

Rząd nie zamierza zabierać możliwości wykupu mieszkań przez najemców. Zapowiada też, że będą dopłaty do czynszu i ruszy też budowa kolejnych lokali.

Zobacz także: Przełomowy moment. Za mieszkanie zapłacimy nawet 10 proc. więcej

Na razie rządowy program nie ma spektakularnych sukcesów na koncie. Mieszkanie+ jest pod pieczą Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz BGK Nieruchomości. Na razie podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań.

bFeMFTml

Wejście rządu na rynek mieszkaniowy ma zwiększyć dostępność lokali, także dla osób z mniej zasobnym portfelem. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w pierwszym kwartale tego roku.

bFeMFTmG
KOMENTARZE
(11)
Newer ewer
4 lata temu
NIGDY WIECEJ PISU
Mama
4 lata temu
Kredyty? Bank tak Cię prześwietli, że zostają tylko parabanki. A te z kolei dadzą kredyt ale ponad 100% dołączą, zresztą zwykłe banki też. Ale szanse na hipotekę to "marneszanse."
GDP
4 lata temu
Niestety ale rząd jest najgorszym inwestorem co do zasady.Wynika to z prostej przyczyny : Urzędnik klepnie każdą głupotę aby mieć święty spokój że wypełnił plan . A w planie jest dużo mieszkań w krótkim czasie.Możliwe będzie nawet to że po 30 latach te bloki to będą ruiny nadające się tylko do wyburzenia .Dlaczego? bo miało być tanio.
bFeMFTmH
Hmmm
4 lata temu
Pytanie do bankowców: Co to znaczy "tanie kredyty dla młodych"? Logika podsuwa mi myśl, ze dysponent pieniądza mógłby udzielić kredytu młodemu taniej, bo ten dłużej będzie żył i z większym prawdopodobieństwem go spłaci. Czyli tańszy kredyt bo ryzyko jest mniejsze. O to chodzi?
Kati
4 lata temu
tia i kto te mieszkania dostanie? wyznawcy?