Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Rząd bierze się za mieszkania. Na razie powołuje nowe ciało

80
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki powołał Radę Mieszkalnictwa. Ma ona nadać dynamikę rządowemu programowi mieszkaniowemu.

Mieszkanie Plus już na starcie dostaje zadyszki
Mieszkanie Plus już na starcie dostaje zadyszki
bEKGYTYl

W skład Rady wejdzie sam premier oraz sześciu członków jego gabinetu: Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Oprócz nich w Radzie zasiadają także prezes Rządowego Centrum Legislacji Joanna Rusiniak i prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Rada ma zadbać o to, żeby państwowe inwestycje mieszkaniowe miały najwyższy priorytet. Przede wszystkim chodzi tu o program Mieszkanie Plus, który miał być jednym ze sztandarowych projektów rządu PiS, ale jego realizacja idzie na razie mozolnie.

bEKGYTYn
Zobacz także: Przełomowy moment. Za mieszkanie zapłacimy nawet 10 proc. więcej

Mieszkanie+ sześć tysięcy

Mieszkanie+ jest pod pieczą Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz BGK Nieruchomości. Na razie podpisano umowy na budowę ok. 6 tys. mieszkań. Powstaną one m.in. w Gdyni, Warszawie czy Katowicach.

bEKGYTYt

Wejście rządu na rynek mieszkaniowy ma zwiększyć dostępność lokali, także dla osób z mniej zasobnym portfelem. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w pierwszym kwartale tego roku. Wtedy zostanie ukończona budowa budynków w Jarocinie oraz Białej Podlaskiej.

bEKGYTYO
KOMENTARZE
(80)
Ja klaudiusz
4 lata temu
To jest robione od rufy strony. Ewentualni beneficjenci tego programu powinni otrzymywać od gminy bony mieszkaniowe przez 5-10 lat aż staną na nogi i zaczną zarabiać sensownie i wynająć mieszkanie na wolnym rynku takie jak potrzebują i tam gdzie potrzebują a mieszkania powinny być w rękach prywatnych gdyż dzięki temu ich standard będzie wysoki a efektywność utrzymania najwyzasza z możliwych. Państwowe czy K o minimalne mieszkania już mieliśmy i to generalnie nie działa. Państwo nie potrafi zbudować prostych dróg, wymóc na gminach planów miejscowych a co tu dopiero mówić o budowie i eksploatacji mieszkań.
Donald
4 lata temu
Najpierw niech rozwiążą problem ''użytkowania wieczystego'' i niech nie wyłudzają darmo pieniędzy za to od ludzi, bo to jest - lichwa - w czystej postaci. Zaś później można pomyśleć o jakiś mieszkaniach+, gdzieś poza rejonami centr dużych miast jak Poznań, Kraków czy Warszawa nawet co jest kuriozalne, ponieważ tam za metr kwadratowy mieszkania ceny są 'istnie ''kosmiczne'', nie mówiąc już o wykończeniu takiego mieszkania !!!.
EMERYTKA 70
4 lata temu
To nie są mieszkania dla ...ludzi pracy ... to jest biznes dla wielu grup ; realizacji , nadzoru , handlu , kumoterstwa ... bo kto ich otrzyma ??? o tym nic ... NIE MA PRZECIEŻ LISTY OCZEKUJĄCYCH I ZASAD NABORU !!!
bEKGYTYP
EMERYTKA 70
4 lata temu
To nie są mieszkania dla ...ludzi pracy ... to jest biznes dla wielu grup ; realizacji , nadzoru , handlu , kumoterstwa ... bo kto ich otrzyma ??? o tym nic ... NIE MA PRZECIEŻ LISTY OCZEKUJĄCYCH I ZASAD NABORU !!!
Jajo
4 lata temu
Rada mieszkalnictwa,czyli nowe posady dla swoich z PiS
...
Następna strona