Notowania

nieruchomości
30.08.2018 07:03

Samorządy przeciw rządowym planom. Nie godzą się na wieżowce

Wielkie miasta, w odpowiedzi na specustawę mieszkaniową, wprowadzają własne zakazy i obostrzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Wielkie miasta, w odpowiedzi na specustawę mieszkaniową, która wprowadza ułatwienia w przygotowaniu inwestycji mieszkaniowych, wprowadzają własne zakazy i obostrzenia. Nie chcą u siebie wielkich bloków.

W szpicy są już Warszawa i Gdańsk, oba miasta mają już gotowe dokumenty, lub właśnie pracują nad wprowadzaniem obostrzeń co do zasad lokalizacji wieżowców – pisze "Rzeczpospolita".

Do "zbuntowanych” przeciwko specustawie miast mogą dołączyć kolejne. Nad przygotowaniem własnych, samorządowych przepisów, już myśli Poznań i Białystok.

Rządowa ustawa, która weszła w życie zaledwie przed tygodniem, umożliwia szybkie przekwalifikowanie gruntów w miastach pod budownictwo mieszkaniowe.

100 tys. mieszkań do końca przyszłego roku w przygotowaniu. Takie są zalecenie premiera:

To oznacza, że na np. terenach należących do państwowych przedsiębiorstw, jak PKP, Poczty Polskiej, czy na terenach rolnych, mogą wyrosnąć wieżowce, które ”dopalą” program mieszkanie+. Kłopot w tym, że takie tereny – jak choćby we Wrocławiu – czasem znajdują się niemal w samym centrum metropolii.

Warszawa i Gdańsk jasno mówią "nie" blokom w śródmiejskich dzielnicach - podkreśla "Rz". Te, które tam wyrosną, specjalnym – samorządowym obostrzeniem, nie będą mogły mieć więcej jak 12 kondygnacji naziemnych, a te stojące w okolicach jednorodzinnej zabudowy, maksimum 7.

Dodatkowo samorządy chcą uregulować lokalizację punktów usługowych, kwestię podłączania do sieci ciepłowniczej, jak i to, jaką liczbę miejsc parkingowych będzie musiał zapewnić inwestor mieszkańcom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, mieszkanie+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2018

warszawiakW Warszawie głosujemy na Patryka Jakiego !!!!!!!!!!! trzaskowski i walc to więzienia!!!!!!

30-08-2018

emil[QUOTE] Samorządy przeciw rządowym planom. Nie godzą się na wieżowce [/QUOTE] według definicji za wieżowiec uznaje się budynek o wysokości powyżej … Czytaj całość

30-08-2018

JakJakiJakJajaJaJaJak niechcą ludzi i nowoczesności to niech sobie stawiają tam obory i stodoły, poziom w sam raz do wysokości dachu.

Rozwiń komentarze (8)