Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Migalski: Możemy stworzyć nową partię. Jeśli nie my, to kto?

0
Podziel się:
Migalski: Możemy stworzyć nową partię. Jeśli nie my, to kto?

Money.pl: Dlaczego _ Polska jest najważniejsza _?

Marek Migalski, europoseł, współzałożyciel _ Polska jest najważniejsza _: To jest hasło z kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego. W ten sposób chcemy pokazać, że zamierzamy traktować naszych oponentów tak, jak podczas kampanii, czyli z szacunkiem i spokojem. Nie chcemy wpisywać się w tę wojnę, która toczy się pomiędzy Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością.

Czym będzie wasze ugrupowanie? Docelowo partią polityczną?

Na razie ma to być stowarzyszenie i zobaczymy jaka będzie reakcja opinii publicznej. Jeżeli ludzie nie będą zainteresowani naszą ofertą i uznają, że nie ma zapotrzebowania na nową partię polityczną, to inicjatywa pozostanie stowarzyszeniem.

Natomiast jeśli Polacy mają dość obecnej stagnacji i wojny polsko-polskiej, to wtedy trzeba będzie odpowiedzieć na zapotrzebowanie nową partią polityczną. Będziemy ją rozwijać w oparciu o trzy filary naszego programu: rodzinę, szybką modernizację kraju oraz godną reprezentację Polski w świecie.

Nowa partia powstałaby przed wyborami parlamentarnymi?

Tak, bo jeśli nie teraz to kiedy i jeśli nie my to kto inny?

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;jest;najwazniejsza;renegaci;z;pis;zakladaja;stowarzyszenie,230,0,711398.html) "Polska jest najważniejsza". Renegaci z PiS zakładają stowarzyszenie **Dla kogo bylibyście konkurencją? Dla Platformy, czy PiS?

Irytuje nas i wkurza to, że rząd jest beznadziejny. Irytuje nas także to, że PiS jest słabą opozycją. Zarówno rząd, jak i opozycja nie wypełniają swoich zadań. Rząd jest słaby, bo ma słabą opozycję, przez co cierpi społeczeństwo.

My chcemy wybrać to co najlepsze zarówno z PO, jak i z PiS, a odrzucić to co najgorsze. Chcemy zakończyć wojnę polsko-polską i zająć się sprawami ważnymi dla kraju.

Będzie _ wyciąganie _ polityków z jednego i drugiego ugrupowania?

Nie nazwałbym tego _ wyciąganiem _. To jest składanie pewnej oferty programowej. Jeżeli ktoś uważa, że Platforma, czy PiS dobrze wykonują swoje zadania, to niech dalej firmuje mierną opozycję i mierny rząd swoim nazwiskiem.

Kogo widzi Pan więc w szeregach stowarzyszenia?

Tych, którym obecny stan się nie podoba , zapraszamy do nas. Nie będziemy nikogo na siłę _ wyciągać _. Chcemy ludzi, którzy są kompetentni, wiedzą czego chcą i najważniejsze – jeszcze im się chce. Proszę spojrzeć na nas. Jesteśmy młodzi, mimo że każde z nas ma około 40 lat i mamy już pewne doświadczenie w polityce, to dalej nam się chce. I właśnie takich ludzi szukamy, którzy już się czegoś nauczyli, ale jeszcze im się chce.

Czyli ludzi w waszym wieku?

Nie, to byłby _ ageizm _, czyli dyskryminacja ze względu na wiek. Tu chodzi o stan ducha, a nie stan ciała. Potrzebujemy młodych duchem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t116311.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poncyljusz;decyzje;czy;odejsc;podejme;przed;wyborami,106,0,710762.html) Poncyljusz: Decyzję czy odejść podejmę przed wyborami Poseł czeka na decyzję Komitetu Politycznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t92005.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;nie;porownuje;sie;kobiet;do;butow,19,0,710675.html) Kluzik-Rostkowska: Nie porównuje się kobiet do butów Słowa Jarosława Kaczyńskiego to wyraz złości i bezsilności - ocenia Joanna Kluzik Rostkowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;to;raczej;koniec;wyrzucen;z;pis,145,0,710033.html) Staniszkis: To raczej koniec wyrzuceń z PiS _ -Tak mi się wydaje po rozmowie z prezesem PiS-u _ - mówi socjolog.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t115563.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;i;jakubiak;wyrzucone;z;pis,19,0,705555.html) Kluzik-Rostkowska i Jakubiak wyrzucone z PiS Tak poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Zostały one wykluczone za _ działanie na szkodę partii _.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)