Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mikołaj Budzanowski nowym wiceministrem skarbu

0
Podziel się:

Minister Grad powołał go na miejsce Krzysztofa Żuka.

Mikołaj Budzanowski nowym wiceministrem skarbu
(kprm.gov.pl)

Mikołaj Budzanowski został nowym wiceministrem skarbu odpowiedzialnym m.in. za przemysł paliwowy, gazowy i chemiczny. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Żuka - poinformował resort skarbu.

Do tej pory Budzanowski pełnił w ministerstwie skarbu funkcję dyrektora jednego z departamentów nadzoru i prywatyzacji.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział, że Żuk zrezygnował z funkcji wiceministra skarbu w porozumieniu z ministrem skarbuAleksandrem Gradem.

Żuk pracował w MSP blisko 18 lat. Funkcję wiceministra pełnił od listopada 2007 roku. Sprawował nadzór m.in. nad projektami dywersyfikacyjnymi, przygotowaniem budowy terminalu LNG w Świnoujściu czy procesem przekazania akcji pracowniczych PGNiG.

_ - Cieszę się, że przez tyle lat miałem zaszczyt i przyjemność pracować w służbie państwu. W tym czasie udało nam się wdrożyć projekty, których korzyści polska gospodarka będzie odczuwała przez wiele lat _ - podkreślił cytowany w komunikacie MSP Krzysztof Żuk.

Z kolei Budzanowski kierował w MSP od września ubiegłego roku Departamentem Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji. Był odpowiedzialny za nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze, ropy, gazu i chemii oraz pracami związanymi z budową terminalu LNG.

| MIKOŁAJ BUDZANOWSKI: |
| --- |
| Jest absolwentem Wydziału Historycznego oraz Studium Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2004 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych UJ. Był stypendystą m.in. japońskiej fundacji Sasakawy (Nippon Foundation) oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst). Pełnił funkcję doradcy Polskiej Delegacji w Parlamencie Europejskim w Komisji Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, Komisji ds. Zmian Klimatycznych oraz Spraw Zagranicznych (2004-2007). Był również dyrektorem Departamentu Zmian Klimatu w Ministerstwie Środowiska. Jest wykładowcą, autorem prac na temat procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej oraz polityki klimatyczno-energetycznej. |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)